AK PARTİ

23 Mart 2019 Cumartesi

Fatih Çetinkaya

Belediye Şehir Tiyatrosu Uluslararası Festivale gidiyor

belediye-sehir-tiyatrosu-uluslararasi-festivale-gidiyor

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu festivalden, festivale koşarak ilimizin tanıtımını yapmaya devam ediyor.‘Salaklar Sofrası’ isimli oyunla Aydın Efeler, Burdur, Uşak, Menemen ve Ayvalık festivallerine katılan ekip festivallerde büyük beğeni topladı.
10 Mayıs 2018 Perşembe 20:30

Belediye Şehir Tiyatrosu, bu kez de Denizlide 32.si düzenlenecek Uluslararası Tiyatro Festivaline katılacak. Aralarında Fas, Cezayir, İngiltere, Azerbaycan, Mısır, İran, İstanbul gibi tiyatro ekiplerinin de bulunacağı 23 gurup arasına davet edilen Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, ilimizi en güzel şekilde temsil edecek.

'SANATÇIYA KIYMET VEREN BİR BAŞKANIMIZ VAR'

Büyük yapımların sahne alacağı festivalde katılmaktan büyük onur duyacaklarını ifade eden Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni H. Hüseyin Elmas, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a desteklerinden ötürü şükranlarını sundu. Çalışmaları kapsamında Yılmaz Erdoğan’ın kaleme almış olduğu tiyatro oyununu da sahnelediklerini hatırlatan ve halkın büyük beğenisini kazandıklarını aktaran Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Elmas,  her oyunda salonun hınca hınç dolduğunu ifade etti. Salaklar Sofrası oyunuyla da Aydın Efeler, Burdur, Uşak, Menemen, Ayvalık gibi bölgelerde turneye çıktıklarını kaydeden Elmas, finali Denizli’de bu yıl 32’ncisi düzenlenecek Uluslararası Tiyatro Festivalinde yapacaklarını ifade ederek  “Tiyatroya, sanata ve sanatçıya kıymet veren bir başkanımız olduğu için şanslıyız” diye konuştu.  Haber okunma sayısı: 163

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tiyatrocular-sukranlarini-sundu

Tiyatrocular şükranlarını sundu

21 Mart 2019 Perşembe 19:45
hemdert-purnese-begeni-topladi

Hemdert Pürneşe beğeni topladı

05 Mart 2019 Salı 16:11
unlu-oyuncu-afyonda-sarki-soyledi

Ünlü Oyuncu Afyon’da şarkı söyledi

27 Şubat 2019 Çarşamba 20:25
gencler-seslerini-yaristirdi

Gençler seslerini yarıştırdı

26 Şubat 2019 Salı 18:29
sanat-ve-yasam-dernegi-kuruldu

Sanat ve Yaşam Derneği kuruldu

24 Şubat 2019 Pazar 16:33