KOLAYLI YENİ

19 Aralık 2018 Çarşamba

Fotoğraf yarışması düzenleniyor

fotograf-yarismasi-duzenleniyor

Afyonkarahisar’ın tanıtımı ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacı ile düzenlenecek “ETHEM TEM” Ulusal Fotoğraf Yarışmasında başvurular devam ediyor. Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.
18 Mayıs 2018 Cuma 22:45

'ETHEM TEM' FOTOĞRAF YARIŞMASINA BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Atatürk'ün Kocatepe'de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şubesi işbirliğinde düzenlenecek fotoğraf yarışmasıyla anılacak.

             İlimizin tanıtımını ve özellikle Afyonkarahisar'dan İzmir'e kadar uzanan Zafer Yolu üzerinde, gizli kalmış tarihsel dokunun gün yüzüne çıkarılmasını amaçlayan serbest konulu yarışma, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu destekleriyle gerçekleştirilecek.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEKYarışmaya katılmak isteyenler 13 Temmuz 2018 tarihine kadar http://www.tfsf.org.tr/ adresinden online başvuru yapabilecekler.  Konusu serbest olan yarışmada birinciye  5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin, ve sergilemeye değer bulunan 26 adet esere de 250'şer TL ödül verilecek. Konusu 'Zafer Yolu' olacak Ethem TEM Özel Ödülüne ise 5 bin TL ödül verilecek. Yarışmanın jüri üyeliklerini Başkan Prof. Güler Ertan, Hayati Ulusay, Ahmet Taşdelen, İ Hakkı Nakilcioğlu, Faruk Akbaş, Muzaffer Uyan, Murat Arısoy yapacaklar.

    İlk kez düzenleyecekleri "Ethem Tem Ulusal Fotoğraf Yarışması"nı Zafer Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise yarışmada dereceye girecek fotoğraflarla birlikte sergilemeye değer yaklaşık 30 fotoğrafın da Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Eskişehir ve İzmir'de sergileneceğini açıkladı.

  Haber okunma sayısı: 251

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

akude-fotograf-sergisi-

AKÜ’de fotoğraf sergisi

16 Aralık 2018 Pazar 18:25
buyuk-menderes-filmi-cannesda-odul-aldi

Büyük Menderes Filmi Cannes’da ödül aldı

10 Aralık 2018 Pazartesi 19:45
afyonda-sinema-filmi-cekilecek

Afyon’da sinema filmi çekilecek

07 Aralık 2018 Cuma 15:25
afsu-rektoru-okumus-ebru-yapti

AFSÜ Rektörü Okumuş ebru yaptı

03 Aralık 2018 Pazartesi 19:11
filiz-akin-afyonlu

“Filiz Akın Afyon’lu”

30 Kasım 2018 Cuma 22:27