AK PARTİ

23 Mart 2019 Cumartesi

Fatih Çetinkaya

Sinemanın abecesi kısa film!

sinemanin-abecesi-kisa-film

Sinema ve dizi oyuncusu Ali Nuri Türkoğlu, sinemanın abecesinin kısa film olduğunu belirterek, “Kısa film kendi içerisinde bir tür ama bütün sanatların bilişimi olan sinemada bizim açık ara mesafemiz var ve onu kapatmamız lazım” dedi.
09 Mayıs 2018 Çarşamba 13:52

Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen 1’inci Film Festivali’nin sunuculuğunu yapan sinema ve dizi oyuncusu Ali Nuri Türkoğlu, hayranlarından yoğun ilgi gördü.

Afyonkarahisar’ın önemli bir festivale ev sahipliği yapmasının sinemaya katkı sağlayacağını söyleyen Türkoğlu, sinemanın abecesinin kısa film olduğunu anlattı. Türkoğlu, “Kısa film kendi içerisinde bir tür ama bütün sanatların bilişimi olan sinemada bizim açık ara mesafemiz var ve onu kapatmamız lazım. Dünya standartlarında iyi işler üretiyoruz. Fakat her ile yayılırsa bir sürü cevher ortaya çıkıyor. Tüm dünyayla buluşması noktasında bu festivaller önemli. Festivallere gidecek güzel işler üretilmesi önemli. 311 filmin içinden ana jürimiz çok zorlanmış. Müthiş bir şey bu. Çok kaliteli filmler gelmiş. Bu yarın için bize umut veriyor. Çünkü siyaset, ticaret ve sanat bir sac ayağıdır ve her yerde söylediğimiz gibi sanatta da eskiden olduğumuz gibi zirve olmamız lazım” dedi.

Oynadığı televizyon dizisinde canlandırdığı karakter ve diziyle ilgili de konuşan Türkoğlu, “Malumunuz koca bir medeniyete çatır çatır kıymışlar ve yıkmışlar. Çocuk oyuncağı gibi oynamışlar koca imparatorlukla. Kedinin fareyle oynadığı gibi oynamışlar. Her cuma seyirciyle buluşuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Müjdeyi de verelim, dizimiz bitmiyor. Gelecek sezon devam ediyor” diye konuştu.

 Haber okunma sayısı: 204

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tiyatrocular-sukranlarini-sundu

Tiyatrocular şükranlarını sundu

21 Mart 2019 Perşembe 19:45
hemdert-purnese-begeni-topladi

Hemdert Pürneşe beğeni topladı

05 Mart 2019 Salı 16:11
unlu-oyuncu-afyonda-sarki-soyledi

Ünlü Oyuncu Afyon’da şarkı söyledi

27 Şubat 2019 Çarşamba 20:25
gencler-seslerini-yaristirdi

Gençler seslerini yarıştırdı

26 Şubat 2019 Salı 18:29
sanat-ve-yasam-dernegi-kuruldu

Sanat ve Yaşam Derneği kuruldu

24 Şubat 2019 Pazar 16:33