Berat Kandili

06 Nisan 2020 Pazartesi

Tiyatro Yarışması Türkiye Finali yapıldı

tiyatro-yarismasi-turkiye-finali-yapildi

‘Hayallerini Sahneye Taşı’ sloganıyla düzenlenen tiyatro yarışmasının Türkiye finali, Ankara’da gerçekleştirildi.
14 Mayıs 2018 Pazartesi 22:38

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye genelindeki Gençlik Merkezleri arasında Kültür Sanat Yarışmaları kapsamında ‘Hayallerini Sahneye Taşı’ sloganıyla düzenlediği tiyatro yarışmasının Türkiye finali, Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Ulusan, Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Serdal Eravcı'nın da katılım sağladığı yarışmada Manisa, Afyon, Erzurum, Karabük ve Gaziantep illeri katıldı.

14-29 yaş aralığındaki oyunculardan oluşan ekipler komedi ve dram türlerinde “Vatan Sevgisi” temasını ele alan oyunlarıyla hayallerini sahneye taşıdılar.

Ayçe Abana, Hacı Ali Konuk ve Meral Asiltürk’ün Jürilik yaptığı yarışmada Afyonkarahisar’da il finali derecesinin ardından bölge finalindeki derecesi ile Evlad-ı Fatihan grubu Bir Garip Olay adlı komedi türündeki tiyatro oyunlarıyla Ankara’daki Türkiye finalinde ikincilik ödülünü aldı.

Dereceye giren gençlerin ödülleri jüri üyeleri ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Ulusan tarafından verildi.

Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz, Gençlik Lideri Özlem Göktaş ve Tiyatro Eğitmeni Seyhun Sertan Yücekaş’ın katılımıyla gerçekleşen yarışmada En iyi sahne dekoru olarak da ödül alan tüm oyuncular tebrik edildi. 


Haber okunma sayısı: 348

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER