KOLAYLI YENİ

19 Ağustos 2018 Pazar

Tiyatro yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi

tiyatro-yarismasinda-dereceye-girenler-odullendirildi

Gençlik Merkezleri Arası Tiyatro Yarışması’nın Afyonkarahisar ayağı Karahisar Gençlik Merkezinde yapıldı.
13 Mart 2018 Salı 18:56

 Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Hayallerini Sahneye Taşı” sloganıyla 81 ilde düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Tiyatro Yarışması’nın Afyonkarahisar İl Birinciliği Karahisar Gençlik Merkezinde yapılan program ile gerçekleştirildi.

Karahisar Gençlik Merkezinde düzenlenen yarışmaya 6 ekip katıldı. Gençlerin kendilerinin yazıp oynadığı oyunlarla izleyicilere görsel bir şölen yaşatıldı. Vatan Sevgisi, Üretkenlik, Çalışkanlık, Fedakârlık, Bağımsızlık, Şehitlik, Dürüstlük, Vatan Savunması, Dayanışma ve Sadakat konularında komedi ve dram dallarında düzenlenen yarışmada gençlerin sergiledikleri oyunlar büyük bir beğeni topladı.

Yarışmada Evlad-ı Fatihan adlı tiyatro ekibinin sergilediği Bir Garip Olay isimli oyun birinci olarak Nisan ayında İzmir’de gerçekleşecek bölge finalinde Afyonkarahisar’ı temsil etmeye hak kazandı. Yarışmada Afyon Lisesi Mimal ekibi Andolsun Şart Olsun oyunu ile 2. Karahisar Gençlik Merkezi ekibi Vatan Sağolsun oyunu ile 3.’lük elde etti.

Katılan bütün ekiplere katılım belgeleri verildi. Yarışmanın Jüri üyeliğini yapan Seyhun Sertan Yücekaş, Onur Yalçın, Fulya Coşgun, Saliha Bozdemir’e teşekkür edilerek plaketleri Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz tarafından verildi. Haber okunma sayısı: 146

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

zaim-guvenc-gunes-balcikla-sivanmaz

Zaim Güvenç: “Güneş balçıkla sıvanmaz”

13 Ağustos 2018 Pazartesi 20:46
son-150-yila-isik-tutan-kitap

Son 150 yıla ışık tutan kitap

09 Ağustos 2018 Perşembe 19:21
aydilge-hidirlikta-costurdu

Aydilge Hıdırlık’ta coşturdu

05 Ağustos 2018 Pazar 17:05
aydilge-afyonda-konser-verecek

Aydilge Afyon’da konser verecek

02 Ağustos 2018 Perşembe 20:52