CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Ulusal Fotoğraf Festivali başlıyor

ulusal-fotograf-festivali-basliyor

Afyon Frig Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özçelik ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Düş BYEGM Afyonkarahisar İl Müdürü Ş. Münire Burcu'ya nezaket ziyaretinde bulundular.
07 Haziran 2018 Perşembe 17:40

Ziyarette Özçelik 30 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenleyecekleri Ulusal Fotoğraf Festivali “I. Frig Fotofest” hakkında İl Müdürü Ş. Münire Burcu'ya bilgiler verdi.

Festival, Afyon Frig Fotoğraf Derneği tarafından, Afyon Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Çay Ticaret Odası, İhsaniye Belediyesi destekleri ve Kanal 3 medya sponsorluğunda yapılacağını söyleyen Murat Özçelik, festival süresince tamamı ücretsiz 4 fotoğraf sergisi, 2 fotoğraf atölyesi, 6 fotoğraf gezisi ve usta fotoğrafçılar ile söyleşiler tertip edileceğini, yapılacak eğitimler, sergiler, söyleyişiler ve düzenlenecek gezi programlarının, festival merkezinin Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi olacağını söyledi.

Festivalin bu sene onur konuğu olarak Türkiye’de devlet sanatçısı ünvanlı ilk ve tek fotoğrafçı Ozan Sağdıç'ın, ayrıca Cengiz Karlıova, Reha Bilir, Burak Şenbak ve Serkan Turaç’ın da festivalin misafir fotoğrafçıları olacağını söyledi. Gelenekselleşmesi hedeflenen festivalin bu sene gezi güzergahları hakkında da bilgi veren Özçelik, Afyon şehir merkezi, Frig Vadisi, Kocatepe ve Eber Gölü’ne geziler düzenleneceğini söyledi. Festivalin Afyonkarahisar'ın tanıtımı açısından önemli olduğuna vurgu yapan Murat Özçelik ve Murat Düş yerel basında da destek görmek istediklerini belirttiler.

Festival için kayıtların 20 Mayıs 2018 de başladığını, 5 Haziran 2018 itibarı ile 30 farklı şehirden 220 fotoğraf tutkunu festival için kayıt gerçekleştirdiğini, festivale kayıt için son başvuru tarihinin de 10 Haziran 2018 saat 19:00'a kadar olduğunu, kayıt ile ilgili detaylı bilgilerin Afyon Frig Fotoğraf Derneği web sitesi (www.frigfotograf.com) mevcut olduğunu söyledi.

  Haber okunma sayısı: 205

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyoonkarahisarda-jazz-festivali

Afyoonkarahisar'da jazz festivali

01 Mayıs 2019 Çarşamba 02:20
turk-sanat-muzigi-konseri-buyuledi

Türk Sanat Müziği konseri büyüledi

25 Nisan 2019 Perşembe 22:10
afyondan-cikan-film-dunyaya-acildi

Afyon’dan çıkan film dünyaya açıldı

22 Nisan 2019 Pazartesi 19:21
haldun-dormen-afyonda-kapali-gise

Haldun Dormen Afyon’da Kapalı Gişe

04 Nisan 2019 Perşembe 19:50