KOLAYLI YENİ

13 Aralık 2018 Perşembe

2. Abdülhamit hakkında şok iddia!

2-abdulhamit-hakkinda-sok-iddia

CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, “Adaların kaybedilmesinde bir suçlu aranıyorsanız o suçlu, kendisine darbe yapılacak korkusuyla donanmayı 30 yıl Haliç'te çürüten II. Abdülhamit’ten başkası değildir” dedi.
10 Nisan 2018 Salı 21:53

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Yunan adaları üzerinden AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’ya yüklenirken, 2. Abdülhamit hakkında da ilginç iddialarda bulundu. AKP Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Ali Özkaya’nın partisinin hafta sonu yapılan toplantısında “Şeker Fabrikaları vatandır satılamaz diyenlere içimden “adaları verirken aklınız neredeydi” demek geliyor” sözleri üzerine açıklama yapmak gereği duyduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Dr. Kemal Demirkırkan “Siz önce bir tarih öğrenin. Ondan sonra konuşun” dedi.

YUNAN İŞGALİ ALTINA GİREN EGE ADALARI

Demirkırkan “Cumhuriyet ne yaptı diyen, CHP ne yaptı diyen utanmazlara en güzel cevaplardan birisidir Şeker Fabrikaları. Dün ülkemizin kalkınması için atılan bir adım, bugün insanımızın sağlığını korumak için en gerekli araçtır şeker fabrikaları. Hal böyleyken yavuz hırsız misali suçunu örtbas etmek için konuyu başka yerlere çekmeye çalışan sayın Milletvekilimize kısaca “Ege Adaları”nı anlatmak isterim. Hani şu sizin şimdi bile sahip çıkmadığınız için Yunan işgali altına giren Ege Adalarını. Yunan bakanların, genelkurmay başkanlarının ziyaret ettiği, kiliseler kurduğu, birlikte mangal yakıp piknik yaptıkları, hatta silahlandırdıkları adalar” diye konuştu.  

EN ÇOK TOPRAK KAYBEDEN SULTAN

Kemal Demirkırkan şunları söyledi: “İşte bu adaların birçoğu O çok sevdiğiniz “en çok toprak kaybeden sultan olan” Abdülhamid döneminde kaybedilmiş, 1912 yılında yapılan Uşi anlaşmasıyla elimizden tamamen çıkmış, 1923 Lozan Antlaşmasıyla bir kısmı geri alınabilmiştir. Adaların kaybedilmesinde bir suçlu aranıyorsanız o suçlu, kendisine darbe yapılacak korkusuyla donanmayı 30 yıl Haliç'te çürüten II. Abdülhamit’ten başkası değildir. Siz hiçbir zaman bir parçası olmayı kabul edemediğiniz Cumhuriyet dönemi ile uğraşmayı bir kenara bırakın da, Ege’deki Türk Adaları Yunan işgali altında buna tepkinizi gösterin. Siz ülke dışındaki tek toprağımız olan Süleyman Şah Türbesini YPG ile birlikte nasıl alel acele yer değiştirdiniz buna cevap verin. Siz Kıbrıs’a sahip çıkın.” Haber okunma sayısı: 214

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

chp-il-baskanindan-flas-cikis-

CHP il başkanından flaş çıkış!

12 Aralık 2018 Çarşamba 21:07
ittifak-soylentileri

İttifak Söylentileri

12 Aralık 2018 Çarşamba 20:30
butce-de-vatandas-yok-yandas-var

"Bütçe de vatandaş yok, yandaş var"

12 Aralık 2018 Çarşamba 18:29
laf-degil-is-uretecegiz

“Laf değil iş üreteceğiz”

12 Aralık 2018 Çarşamba 18:25

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR