istek okulları

25 Şubat 2020 Salı

Adalet herkese lazım

adalet-herkese-lazim

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Amaç benim Parti, senin parti meselesi… Hâlbuki Adalet herkese lazım, yer, zaman gözetmeksizin insan adaleti terk etmemeli” dedi.
03 Eylül 2019 Salı 21:08

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair konulara değinerek, adaletten söz etti. İnkaya şunları söyledi: “Hicri yılbaşımız kutlu olsun. 1 Eylül Dünya Barış gününüz kutlu olsun. Yeni adli yılın başlamasını 1 Eylül Uşak ilimizin kurtuluşunu, 2 Eylül Eskişehir’in kurtuluşunu kutlarım.

 “Yurtta sulh Dünyada sulh” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hep şu sözü de hatırlatmıştır; “Mecbur olmadıkça Savaş yapmak cinayettir.”

İYİ Parti olarak bu ilkeye inanıyor gönülden destekliyoruz. Bu günlerden Barış'a o kadar ihtiyacımız var ki, gelişmekte olan ve geri kalmış bazı ülkelerde kan gözyaşı hiç dinmemekte,

affetmek erdemli bir davranışken, insanlar bu özelliğini hep acizlik olarak görmektedir.Canlıların en akıllısı insan, hoşgörüyü paylaşmayı becerebilse barış dünyaya yayılacak ama ne mümkün!

Trafikte niye beni geçtin, önümü kestin, benim takım senin takımı yener. Benim parti, senin parti… Benim babam senin babanı döver vb. Bu daha uzar gider.

Son günlerde ülkemizde temel ihtiyaç ürünlerine zamlar yapılmakta, yaklaşık 1 ay içerisinde doğalgaza 2. zam da yapıldı.

Bir faturayı ödemeden ikinci zamlı faturayı elimize aldık

 Televizyon kanallarından muhalefete yakın birkaç kanal iktidarın zamlarından halkın bunaldığını vurgularken, iktidara yakın birçok kanal Büyükşehir Belediyelerinin yol ücretleri zamlarını bas bas bağırarak duyurmaktadır.

Bizim vatandaşımız saf ta değildir.

Birisi de çıkıp belediyelerde yapılan zamların elektriğe, akaryakıta yapılan zamlarla ilgisi vardır demektedir.

Amaç benim Parti, senin parti meselesi… Hâlbuki Adalet herkese lazım, yer, zaman gözetmeksizin insan adaleti terk etmemeli.

Her Eylül Ayının başında Adli Yıl açılışları yapılır adaletten bahsedilir, ama demokrasinin devletin temeli, mülkün temeli adalet katledilir.

 Dünyada barış istiyoruz diyenler, adalet istiyoruz diyenlerde  bu sefer ormanları ve orada yaşayan hayvanları katlettiler.

Arkasından da barış istiyoruz derler Barış'tan adaletten dem vuran, PKK'lı orman yakan, hayvan yakan insan bile olamamış canilerdir.

Evet, barış istiyorsak, adalet istiyorsak sadece kendimiz için istememeliyiz. Adalet ve barış herkese lazım.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayan herkes nüfus cüzdanı olan herkes kardeştir.

Biz burada birlikte yaşamak zorundayız.

Alevi’si, Sünni’si, Kürdü, Türkü hepsi barış ve adalet anlamında eşittir. Bundan başkasını düşünenler yanlış düşünüyorlardır.

Herkese Barış hüküm sürdüğü bir dünya, Adil davranılan ve yaşanılan, iyiliğin moda olduğu bir ömür, diliyoruz.Yolumuz amacımız iyilik olsun. Allah iyilikten ayırmasın.” Haber okunma sayısı: 121

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR