Triovista, İstek

04 Temmuz 2020 Cumartesi

Afyon-Şuhut yolu 1756 gündür neden yapılamadı?

afyon-suhut-yolu-1756-gundur-neden-yapilamadi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Şuhut-Afyonkarahisar yolunun 1765 gündür tamamlanamadığını kaydetti.
30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:50

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar-Şuhut karayolunda inşaat alanına giderek sosyal medya hesabından canlı yayın yaptı. Köksal, canlı yayında bu yolun 145 günlüğüne ihale edildiğini ancak 1765 gündür yapılamadığını belirtti.

GÜYA AÇILIŞ YAPMAK İÇİN ŞUHUT’A GELDİ

Milletvekili Köksal canlı yayında şunları söyledi: “Bu yol 2015 yılı Temmuz ayında 145 günlüğüne ihale edildi.  1765 gündür bu yol tamamlanmadı. 2018 yılı kasım ayında plan bütçe komisyonunda dönemin Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’a bu yolu sordum. En kısa sürede bu yolun tamamlanacağını söylemişti ama 2 yıl geçti hala tamamlanmadı. 2019 yılında AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Şuhut’a geldi. Güya açılış yapmak için. 2019 yılında bu yolun biteceğini söyledi. Yıl 2020. Neredeyse yılın yarısına geldik. Ama hala bu yol tamamlanmadı.

ÖNCE VERDİKLERİ SÖZÜ TUTACAKLAR

Şimdi 70 milyar doların üzerindeki özelleştirmeyle milletin dişinden tırnağından artırdığı fabrikaları yandaşlarına peşkeş çekenler, Afyon’da bir tane fabrika açamayanlar SEKA Kağıt Fabrikası, Afyon Şeker Fabrikasının yandaşlara peşkeş çekilirken sesini çıkaramayan AKP’li vekillerim, 140 günde tamamlanması gereken şu yolu tamamlatamayanların Cumhuriyet Halk Partisi’ne yada genel başkanımıza laf söylemeye hakkı yoktur. Önce verdikleri sözü tutacaklar. Önce bu memlekete icraat etmeyi öğrenecekler. AKP’nin seçim döneminde verdiği vaatleri takip edeceğiz. Bu yolun takipçisi olacağı. Onlar yapmaz ise CHP iktidarında biz bu yolu da tamamlayacağız. Afyon’un hak ettiği konuma ulaşmasını da sağlayacağız.” Haber okunma sayısı: 650

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR