Triovista, İstek

09 Temmuz 2020 Perşembe

Afyon’da trafik sorunu had safhaya ulaştı

afyonda-trafik-sorunu-had-safhaya-ulasti

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Afyonkarahisar’da park ve trafik sorunu had safhaya ulaşmıştır, araç ve gereçlerin düzensiz parkları, kaldırımlarda yapılması gereken düzenlemelerinin yapılamaması sonucunda, yayalar kendilerine ayrılan yerlerden yürüyemiyorlar” dedi.
15 Ekim 2019 Salı 20:56

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya haftalık olağan basın toplantısında şunları söyledi: “Kahraman Türk Ordumuzun Barış Pınarı Harekâtında şehit düşen Kardeşlerimize Allahtan rahmet, Milletimize başsağlığı dilerim.

Dün akşam Fransa Milli Futbol Takımıyla oynadığımız maçta Fransa’da 1-1 berabere kalarak gurup birinciliğini devam ettiren, Türk Milli Futbol Takımımızı kutlarım.

İYİ ki varsınız, gururumuz ve moral kaynağımız oldunuz.

İlimizde Afyonkarahisar Belediyesinin biriken sorunlarından sadece birisi olan yaya kaldırımlarında halkın yürüyüşünü kolaylaştırma çalışmalarını olumlu buluyoruz.Ancak yaya kaldırımlarındaki zemin yükseklik farklılıkları, yerde kullanılan malzemenin kaygan oluşu engelli araçları, bebek arabaları v.b araçların yaya kaldırımına çıkış noktalarındaki yetersizliklerinde giderilmesi gerekmektedir.

Afyonkarahisar’da park ve trafik sorunu had safhaya ulaşmıştır, araç ve gereçlerin düzensiz parkları, kaldırımlarda yapılması gereken düzenlemelerinin yapılamaması sonucunda, yayalar kendilerine ayrılan yerlerden yürüyemiyorlar.

Afyonkarahisar Belediyesi'nin yapması gereken bir işi daha buradan duyurmak istiyorum.

Bazı esnafların dükkânlarının önündeki karayolunda araçlarına yer açmak için dubalar, demir sehpalar, sandalyelerle, yer açmaları, engellenmeli, eğer o yeri işgal zorunlu ise belediyece bir yaptırım uygulanmalıdır. Market denilen büyük bakkalların mal indirmeleri halkın yaya kaldırımı az kullandığı saatlere denk getirilmeli.

Sağlıklı insanların dahi zor geçtiği bu yük indirme sehpalarından hastaların, engellilerin, çocuklu kadınların, geçmeleri mümkün değil.

Haliyle araçların geçtiği yerden yoldan geçmek zorunda kalıyorlar. Bu da trafik kazalarına davetiye çıkarıyor.

Afyonkarahisar Belediyesi'nin seçimlerden önce verdiği vaatlerin unutulduğunu, gündemin Türk ordusunun Barış Pınarı Harekâtı ile birlikte unutulduğunu izliyoruz.

Hâlbuki hayat devam etmekte, kahraman Türk Ordusuna sınır dışı Harekâtı’nda iyi Parti olarak başarılar diliyor ve ordumuzun yanında olduğumuzu bir kere daha duyuruyoruz.

Kahraman Türk Ordusu tarihten gelen kahramanlıklarıyla milletini, memleketini korumayı kollamaya görev edinmiş, disiplinin temsilcisi bir ordudur.

Kahraman ordumuzun yüce Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini Kollama amacıyla Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmasını farklı anlamlara çeken Avrupa ülkelerini ve İslam kardeşi dediğimiz ülkelerin, güvenlik amaçlı yaptığımız Harekâtı kınamalarını esefle izledik.

Avrupa'da bir Macaristan dışında hiçbir ülke yaptığımız Harekâtın güvenliğimiz için olduğunu anlamak istemedi.

Hatta 1974 yılında Kıbrıs Devleti'nde Türk halkına yapılan zulmü durdurmak için giden Mehmetçiğin hatırını ve döktüğü kanı görmezden gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı bile, akan kanı Kıbrıs'ta akan kana benzetti.

Hâlbuki Kıbrıs ta yapılan harekâtta, Suriye'ye yapılan harekâtta, mazlumu ve mağduru korumak amaçlıydı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yaşatmak için yapılan bir harekâtı İyi Parti olarak destekliyor ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu tüm dünyaya ilan ediyoruz ve diyoruz ki dış politikada hem dostlarımızı daha çoğaltıp çok çalışıp kendimizi iyi tanıtacağımıza inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu zorlu sınavı da başarıyla verecektir.

Devlet hepimizin, Ordu 82 milyonun, başarı yüce Türk Milletinindir. Hiçbir kişi, siyasi parti, başarıyı sahiplenip üzerinden siyasi çıkar sağlayamaz. Eğer söz konusu vatansa, biz bir bayrak altında toplanırız gerekeni hep birlikte yaparız.” 


Haber okunma sayısı: 213

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR