Triovista, İstek

09 Temmuz 2020 Perşembe

Afyon’un toprakları böyle zehirleniyor!

afyonun-topraklari-boyle-zehirleniyor

CHP Milletvekili Burcu Köksal, Biyogaz şirketi tarafından dökülen tavuk pislikleri yüzünden adeta bir çevre katliamı yaşandığını dile getirdi.
04 Mayıs 2019 Cumartesi 18:22

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını acilen göreve davet ederek, Biyogaz şirketi tarafından dökülen tavuk pislikleri yüzünden adeta bir çevre katliamı yaşandığını dile getirdi.     

Milletvekili Köksal, sosyla paylaşım sitesi üzerinden konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Afyonkarahisar-Ankara Karayolunda Mermercilerin bulunduğu alanda Susuz Belediyesine ait araziye Biyogaz şirketi tarafından dökülen tavuk pislikleri yüzünden adeta bir çevre katliamı yaşanıyor.

Araziye dökülen tavuk pislikleri artık araziye sığamayıp taşmış öyle ki çevredeki mermer fabrikalarını basmış durumda. Vatandaşın ekili arazisine de ulaşan bu atık sular Gebeceler Kasabasına doğru akmakta. Kokudan durmanız zaten mümkün değil.

Yaşanan atık su baskınıyla Susuz Belediyesinin su Borusuna kadar pislik girmiş durumda.

Güzel Afyonkarahisar’ımın toprakları böyle zehirleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığını acilen göreve davet ediyoruz. Konunun takipçisi olacağız.” Haber okunma sayısı: 386

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR