istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

AK Parti İl Başkanı 20 bin lira bağışladı

ak-parti-il-baskani-20-bin-lira-bagisladi

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam koronavirüs nedeniyle mağdur olan vatandaşlara ulaşması amacıyla 7 maaşını bağışladığını duyurarak başlattığı ‘milli dayanışma kampanyasına’ şahsi hesabından 20 bin lira bağışta bulunarak destek verdi.
31 Mart 2020 Salı 23:00

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen açıklamasında“Hükümetimiz Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçirirken, mevcut hastanelerimizi güçlendirme yanında yeni hastanelerimizi de süratle hizmete açıyor. Unutulmamalıdır ki hiçbir hastalık aydınlık yarınların önüne engel değildir. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam 7 maaşını bağışladığını duyurarak başlattığı ‘milli dayanışma kampanyasına’ İl Başkanlığı olarak destek veriyoruz.  Bu kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından açılan yardım hesabına İl Yönetim Kurulu üyelerimiz, Belediye başkanlarımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz ve Belediye Meclis üyelerimiz ile birlikte destek vereceğiz.”  dedi.

“ŞAHSIM ADINA 20 BİN LİRA DESTEK VERİYORUM”

Burada amacın; yevmiyle geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamak olduğunu vurgulayan Sezen şöyle dedi: “Ben şahsım olarak bu kampanyaya 20 bin lira destek veriyorum. Bağışlanan bu paralar ilimizde ve ilçelerimizde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımız aracılığıyla belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sunulacaktır. Gerekirse muhtarlıklar da devreye girerek kampanyada toplanan paralar en doğru şekilde yerine ulaşacaktır.”

“HERKES BÜTÇESİ ÖLÇÜSÜNDE KATILIM GÖSTERMELİ”Bir kasıtlı olarak sokağa çıkma yasağı istediğini ifade eden Sezen, “Üretimin durması, tedarik zincirinin kırılması, mafya ve stokçulara gün doğmasını, askerin sokağa inmesini, IMF'den borç istenmesini, bekleyenlere pek de memnun olmayacakları açıklamayı İMF Avrupa Direktörü Poul Thomsen yaptı.

Thomsen açıklamasında ‘Korona virüs salgınının dünya ekonomisine verdiği zarar sonrası 81 ülke Imf’den mali yardım istedi. Türkiye yardım isteyen ülkeler arasında değil’ diyerek otel odalarında gizli gizli IMF yetkilileri ile görüşen kesime darbe vurmuştur. Unutulmamalıdır ki devletin kaynakları sadece bugün için değil daha çok yarın içindir. Bugün toplumun bir kısmı, diğer kısmının derdine deva olacak yeterlilikte ise devletin kaynaklarına başvurulmaması en uygun olanıdır. Millet için gün bugündür. Çok şükür ki gönlümüzden geçenlerin fazlası oluyor. En büyük duamız, en kıymetli silahımız olan birlik ve beraberliğimiz sayesinde bütün sıkıntıların geride kalmasıdır. Hiçbir fitneciye kulak asmayın. Yapacağınız en ufak yardım, Allah’ın izniyle yerini bulacaktır. Türkiye için, geleceğimiz için Afyonkarahisar’da herkes bütçesi ölçüsünde katılım göstermeli” ifadelerine yer verdi.

 “BU HASTALIKLI ZİHNİYETİ DİKKATE ALMAYIN”

Sezen açıklamasında, “Şu zorlu dönemi bile kendileri için avantaja çevirip, Cumhurbaşkanımızı nasıl zora sokarızın hesabını yapan zavallılar, devlet - millet dayanışmasından rahatsız olup karalama kampanyasına başlamalarını da kimsenin dikkate almamasını öneriyorum. Zira bu hastalıklı kafa Gezi olaylarında 157 milyar dolar, her seçimde oy kaygısı ile ellerinden gelen desteği verdikleri PKK terör örgütü 400 milyar dolar, havaalanında tanklara selam kaçan ve sonra da evlerinde izledikleri 15 Temmuz’da ise bu devlete 50 Milyar Dolar zarar verdiğini çok iyi biliyor ve bu zararı yabancı mihraklarla birlikte desteklliyorlar” dedi.

    Haber okunma sayısı: 440

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER