15 Temmuz üst

14 Temmuz 2020 Salı

“AK Parti ilçe teşkilatları aktif ve diri”

ak-parti-ilce-teskilatlari-aktif-ve-diri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, MKYK üyesi milletvekilleri, İl Koordinatörü Kurtçan Çelebi ve milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte ilimizde ilçe ziyaretine çıktı. Kandemir hem belediyeleri hem de teşkilatları ziyaret ederek “aktif ve diri” dedi.
05 Ocak 2020 Pazar 18:20

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, beraberinde İl Başkanı Hüseyin Sezen, Genel Merkez Afyonkarahisar İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, AK Parti Genel Merkez MKYK üyeleri Manisa milletvekili Murat Baybatur, İzmir milletvekili Atilla Kaya, Kütahya milletvekili Ahmet Tan ve milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Emirdağ, Bayat, Sinanpaşa ve Sandıklı ilçelerinde teşkilatlar ve belediye başkanlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

EMİRDAĞ, BAYAT, SİNANPAŞA VE SANDIKLI İLÇELERİNİ ZİYARET ETTİ

Kandemir'in ilk ziyaret durağı Emirdağ ilçesi oldu. Emirdağ ilçe başkanlığını ziyaret eden Kandemir,İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük ile kısa bir görüşme yaptı. Kandemir daha sonra teşkilat mensupları ile bir araya geldi. Kandemir, bu ziyaretinin ardından Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ziyaret etti. Burada da kısa bir görüşme yapan ve ilçe hakkında bilgi alan Kandemir daha sonra ilçeden ayrıldı. Buradan Bayat’a geçen Kandemir ve beraberindeki heyet, ilk olarak Bayat ilçe başkanı Ekrem Ünal ve teşkilat mensupları ile bir araya geldi. Kandemir daha sonra da esnaf ziyareti yaptı. İlçedeki esnafları tek tek gezen Kandemir, talep ve önerilerini dinledi. Kandemir daha sonra da Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur’u makamında ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’in eşlik ettiği ziyaretler Sinanpaşa ilçesi ile devam etti. Burada ilk olarak Sinanpaşa İlçe Başkanı Süleyman Aydın’ı, buradan da Belediye Başkanı Erdal Karaman'ı ziyaret etti. Kandemir ve beraberindeki heyetin son ziyaret Durağı ise Sandıklı Teşkilatı oldu. Burada İlçe Başkanı Bekir Özçelik ile bir araya gelen Kandemir teşkilat mensupları ile görüş alışverişinde bulundu, talep ve önerilerini dinledi. Kandemir buradan da Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’üziyaret etti. Ziyaretlere AK Parti Teşkilat Başkanı Mustafa Ötken, İl Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ile AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da eşlik etti.“SEZEN ÇOK ÇALIŞKAN BİR İL BAŞKANI”

Ziyaretlerde konuşan Kandemir, “Bugün Afyonkarahisar ilimizin dört ilçesini ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde partimize emek vermiş değerli büyüklerimizi gördük, kendilerine teşekkür ettik. Burada onlarla hem hal olmak istedik. Ziyaretlerimizde teşkilatlarımızın aktif şekilde diri ve çalışıyor olması bizleri ziyadesi ile memnun etti. Zira İl Başkanımız Hüseyin Sezen de bu konuda oldukça çalışkan ve aktif başkanlarımız arasında. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız ana kademede çalışan gönüldaşlarımız harikulade özveri ile çalışıyorlar. Bu partinin dinamiklerini ayakta tutmanın yolu teşkilatlarımızı ziyaret etmektir” dedi.

“1400 YILLIK DAVANIN KALESİNİ YIKMAK İSTİYORLAR”

AK Parti Genel Merkez Afyonkarahisar İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi de teşkilatların 1400 yıllık bir davanın mücadelesini verdiğini ifade ederek şöyle konuştu; “Bu yüzden tüm teşkilat mensuplarımız yaptığı işin farkına vararak yapsın. Bu davanın kalesi AK Parti’dir. Bu kaleyi yıkmak için 15 Temmuz'da, 28 Şubat'ta, kapatma açtılar. Neredeyse yarım asırdır binlerce şehit verdik.Teşkilatlarımızın diri ve güçlü olmasında istişarenin büyük bir önemi vardır. Biz bu toplantıları, teşkilatlarımızın heyecan, motivasyon ve dinamikliğini sağlamak amacıyla yapıyoruz. Faydalı olduğu da bir gerçektir.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ BU GÜCÜ SİZLERDEN ALIYOR”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen de teşkilatçılığın temelinde gönüllülüğün yattığını kaydederek, “Bizim partimizde görev alan her bir fert hiçbir zaman bir menfaat beklentisi içinde olmamıştır. Teşkilatçılıkta gönüllülük esastır. Teşkilatçılık yeri geldiğinde büyük fedakarlıklar isteyen bir hizmettir. Teşkilatçı eğer kadın ise evinde çocuğunu eşini bırakıp bu dava için çalışmaktır. Erkekse evinde evladını sevmek yerine, sahada çalışıp bir oy fazla almanın gayreti içinde olmaktır. Bu anlamda aramızda uzun yıllardır hizmetleri olan arkadaşlarımız bunun ne demek olduğunu iyi biliyorlar. Teşkilatçılıkta özel hayatınıza çok kısıtlı bir zaman bırakırsınız, imkanlarınızdan verirsiniz, ailenizden verirsiniz, sağlığınızdan verirsiniz. Bunun karşılığında ise Türkiye’nin aldığı yol ve elde ettiği güçtür.

 

Eğer biz güçlü olursak her zaman bir adım öteye gider ve önlemlerimizi bir adım önce alırız ama zayıf olursak her daim geri durmak, geri çekilmek ve taviz vermek durumunda kalırız. Unutmayın dün Sofya’dan çekildiğimizde İstanbul'a geldiler,Bakü’den çekildiğimizde Ardahan’a geldiler. Yemen’den çekildik,Gaziantep’e geldiler,Mısır’dan çekildik Muğla’ya geldiler,Atina’dan çekildik her bir metrekaresi şehit kanları ise sulanmış şehrimiz Afyonkarahisar’a geldiler.Önceki gün Libya teskeresi ile askeri anlamda Libya’ya gitme kararı aldık. Bu kararı Cumhurbaşkanımıza aldıran güç; evladını eşine bırakıp kapı kapı gezen hanım teyzemizden, eşini çocuğunu sıcak evinde bırakıp bizimle sahada çalışan kardeşlerimizden geliyor. Bu gücü Cumhurbaşkanımıza siz veriyorsunuz. Cumhurbaşkanımız da ordumuza hedef gösteriyor. Bazen davet üzerine, bazen de terörle mücadelede” dedi.

BAKAN FIRÇALAYAN IMF MEMURU COTTORELLİ’Yİ VE DERVİŞİ HATIRLATTI

AK Parti öncesini hatırlatan Sezen “Bundan 18 yıl önce Türkiye’de ismi en çok anılan isimlerden bir tanesi malum ithal bakandı ama kimse ithal demiyordu. Diğeri de Carlo Cottorelli. Cottorelli’yi gençlerimiz hatırlamaz ama ben size söyleyeyim o adam IMF’de sıradan bir memurdu. Herkes o dönemlerde bu ismi çok iyi bilirdi. Bugün memuru geçtim IMF başkanını bile bilebilen çok az kişi vardır. Cottorelli o zamanlar müstemleke komiseri gibi ülkemize gelirdi ve milletimizin vekillerini fırçalar, bakanı aşağılar hatta iddialara göre başbakanların azarlardı. Peki neden? Çünkü Türkiye o zamanlar üç kuruşa muhtaçtı. İşte o günlerden bu günlere geldik. O yüzden teşkilatlarımız çok önemli, teşkilatlarımız iri ve diri olursa Allah’ın izni ile bizi yıkacak bir güç yok. Bugün o güce sahibiz ve bu da sizin sayenizde” diye konuştu.

“TEŞKİLAT DEMEK VEFA DEMEKTİR”

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “AK Parti dünyanın en büyük sivil toplum örgütüdür. AK Parti’de siyaset yapmak büyük bir mücadelenin parçası olmak demektir. 18 yıldır AK Parti’nin tüm başarılarında teşkilatların büyük emeği ve gayreti vardır. AK Parti asla teşkilatından bağımsız düşünülemez. Teşkilat demek vefa demektir. Bugün bu vefanın kıymetini çok iyi biliyoruz. Çünkü boynumuzda bulunan borcun büyüklüğünün farkındayız. Üzerimize ne düşüyorsa halkımızın lehine gereğini yapıyor ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretler boyunca AK Parti Genel Merkez MKYK üyeleri Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Kütahya milletvekili Ahmet Tan ve İzmir milletvekili Atilla Kaya, ilçe ve belediye başkanları da birer konuşma yaparak teşkilatçılığın önemine vurgu yaptılar. Haber okunma sayısı: 136

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR