CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

AKÜ, AK Parti’nin arka bahçesi haline geldi

aku-ak-partinin-arka-bahcesi-haline-geldi

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Abdülkadir Akcan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından üniversite yerleşkesi içerisinde AKÜ Rektörlüğüne ve öğrencilere verilen iftar yemeğini değerlendirdi.
02 Haziran 2018 Cumartesi 00:41

Önceki gün DP Genel Başkanı İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Gültekin Uysal’ın verdiği iftar yemeğine katılan Bayındırlık ve İskan eski Bakanı İYİ Parti Milletvekili Adayı Abdülkadir Akcan, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Alaattin Duran’ı ziyaret etmesinin ardından görevden alınmasını ve Bakan Eroğlu’nun AKÜ’de verdiği iftar yemeğini sert bir dille eleştirdi.

HİÇ ÇEKİNMEDEN SÖYLÜYORUM

Afyon Kocatepe Üniversitesini bütün branşları ile sosyal ekonomik ve sağlık ile ilgili tüm birimleri ile ilgili Afyonkarahisar’ın ilgili sektörlerine motor güç olsun diye en iyi şekilde kurmaya çalıştıklarını ifade eden İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Abdülkadir Akcan, “Geldiğimiz nokta hiç çekinmeden söylüyorum, üniversiteler ve başta Afyon Kocatepe Üniversitesi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin arka bahçesi haline getirilmiştir” diye konuştu.

UYDURUK BİR ÜNİVERSİTE VERİLDİİkinci döneminin son senesinde olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak’ın AK Partiye iyi hizmet ettiği için uyduruk bir Sağlık Bilimleri Üniversitesinin devreye sokulduğunu söyleyen Akcan, “Öğrencisi olmayan birimleri ile beraber Sayın Rektör en yüksek seviyeden döner sermayeden katkı payı alsın ve orada bize olan hizmetinin karşılığını görsün diyedir. Bu kapsamda Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu orada iftar yemeği verir” diye konuştu.

VAH BENİM AFYON’UM

“Orada bulunan basın mensuplarının çekeceği fotoğraflara bakansanız Sayın Bakanın yanında bulunan bir devlet adamı Rektörün olması doğaldır” diyen Akcan; “Ama bütün komple AKP’ye hizmet edenleri gördüğümüzde vah benim Afyon’um dememek mümkün değildir. Rektörlük seçiminde sırf düşüncesinden dolayı kendisi gibi düşünmeyenleri kadro vermeyerek kişi Yardımcı Doçent olmuş hani Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye eylemsiz Doçent dediği gibi eylemsiz Doçenttir” dedi.

VEBALDEN KURTULAMAYACAKLAR

Akcan, sözlerine şöyle devam etti:  “Kadrosu Doçent ama görevi Yardımcı Doçenttir. Kadro verilse evine daha fazla ekmek götürebileceği para alacak. Bu anlamda Sayın Rektör ile birlikte üniversiteyi birlikte idare edenler geri planda kendileri gibi düşünmeyen Öğretim Üyelerinin çocuklarının çorba tasına ellerini uzatmışlardır. Bırakın görevden almayı görevden bıraktırmayı hak ettiği unvanlarını yıllarca vermeyerek çocuklarının çorba tasına el uzatmıştır Rektör Mustafa Solak. Elbette ki Allah huzurunda bunun bir vebali vardır ve bu ağır bir vebaldir. Bu vebalden de o arkadaşlar kurtulamayacaklar” ifadelerini kullandı.


>> Odak Gazetesi/GÖKHAN KOCAASLAN Haber okunma sayısı: 472

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR