KOLAYLI YENİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi

Atatürk’ün müfredattan çıkarılma sebebi nedir?

ataturkun-mufredattan-cikarilma-sebebi-nedir

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müfredatta yapılan düzenlemede Atatürk’ün isminin hangi amaçla çıkarıldığını sordu.
02 Ağustos 2017 Çarşamba 17:21

 Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müfredatta yapılan düzenlemede Atatürk’ün isminin hangi amaçla çıkarıldığını sordu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a soru önergesi ile yeni müfredatı sordu.

ATATÜRK’E İLİŞKİN BÖLÜMLER ÇIKARILMIŞ

Köksal, “Bakanlığınızca açıklanan müfredat taslağı incelendiğinde özellikle Din Kültürü ve Ahlak bilgisi dersinin İlköğretim ve Liselere yönelik müfredat taslağına baktığımızda Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ilişkin bölümlerin müfredattan çıkarıldığını gözlemledik” dedi.MÜFREDATTAN ÇIKARILMA SEBEBİ NEDİR?

Köksal, “Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur. Bir dinin doğal olması için akla, tekniğe, bilime ve mantığa uyması gereklidir. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur, diyen Müslümanlığın, aslında en geniş anlamıyla hoşgörülü ve çağdaş bir din olduğunu belirten Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adının ve ona ilişkin bölümlerin müfredattan çıkarılmasının sebebi nedir?” ifadelerini kullandı.

BAZI KİŞİLER ATATÜRK VE CUMHURİYETLE HESAPLAŞMA İÇİNDE

Milletvekili Köksal, şöyle devam etti:

“Özellikle son dönemlerde bazı kişilerin Atatürk ve Cumhuriyetle hesaplaşma içinde olduğu düşünüldüğünde müfredatta yapılan bu değişikliğin bu kişileri daha çok cesaretlendirerek onlara fırsat vereceğini öngörmüyor musunuz? Cumhuriyetimizin kurucusu olan bugün sizin de dahil olduğunuz koltuklara oturmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün her alandaki görüşlerini gelecek nesillere taşımayı, anlatmayı en temel görevlerinizden biri olarak görmenin yanı sıra bir vefa borcu olduğunu düşünmüyor musunuz?” Haber okunma sayısı: 395

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-halkimiza-minnettariz-

Halkımıza minnettarız

22 Temmuz 2018 Pazar 20:00
-tum-kesimleri-dinleyecegiz

Tüm kesimleri dinleyeceğiz

20 Temmuz 2018 Cuma 20:56
destek-sozu-aldilar

Destek sözü aldılar

19 Temmuz 2018 Perşembe 21:00
-15-temmuz-darbelerin-en-sinsidir

15 Temmuz darbelerin en sinsidir

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:50
-yurdunuseven-hemserilerini-ziyaret-edecek

Yurdunuseven, hemşerilerini ziyaret edecek

18 Temmuz 2018 Çarşamba 20:11