Triovista, İstek

12 Ağustos 2020 Çarşamba

Ayasofya’da Cuma namazında buluşalım

ayasofyada-cuma-namazinda-bulusalim

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, “Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla 24 Temmuz’dan itibaren haftaya Cuma günü inşallah ibadete açılacak. İmkanı olanlarla orada Cuma Namazı’nda buluşalım” dedi.
18 Temmuz 2020 Cumartesi 22:36

Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili değerlendirmelerde buluna AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, vatandaşları Cuma günü İstanbul’a davet etti.

Av. Ali Özkaya şunları söyledi: “Hem Ayasofya, hem Paşa Camii ikisi de biri 86, biri 87 yıl ibadetten yoksun kaldı. Bu Camii 1933 yılında şuanki heykelin bulunduğu yerde sapasağlamdı. O zaman yıkıldı ve bin 359 liraya kamulaştırıldı ve mevcut heykel 59 bin liraya yapıldı. 87 yıl sonra bu camii Allah razı olsun önce ki Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban Bey ve şimdi ki Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ağabeyimizin hayır sahibi arkadaşlarımızın öncülüğünde bu camiyi tekrar ihya ettiler.

İnşallah kıyamete kadar bu camii devam etsin. Bununla birlikte örtüşen o çok büyük Ayasofya, Fatih’in güzel emaneti, 86 yıldır o da kapalı idi. 10 Temmuz itibarıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla 24 Temmuz’dan itibaren haftaya Cuma günü inşallah ibadete açılacak. 10 zilhicce 1341 zannediyorum Lozan’ın imzalandığı gün, 10 zilhicce 1441 tam yüz yıl sonra aynı gün Ayasofya açılacak. Dua edelim hep beraber, imkanı olanlarla orada Cuma Namazı’nda buluşalım” dedi. Haber okunma sayısı: 782

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR