KOLAYLI YENİ

17 Aralık 2018 Pazartesi

Bakan Eroğlu’na misliyle cevap!

bakan-erogluna-misliyle-cevap

CHP İl Başkanı Demirkırkan, “Dinlerarası Diyalog Projesi”ne katkı veren de biz değiliz. Kanunlarımıza göre Fener Rum Patrikliğine seçilecek kişinin Türk vatandaşı olması gerekirken ses çıkartmayan da biz değiliz. İsrail’e “oneminute” deyip, el altından ticarete devam eden de biz değiliz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” dedi.
05 Mart 2018 Pazartesi 20:25

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun haftasonu gerçekleşen Afyon ziyaretinde söylediği CHP ile ilgili ağır ithamına misliyle karşılık verdi.

Demirkırkan yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Sayın Bakanımız haftasonu partisinin bir toplantısından yaptığı konuşmada “CHP zihniyeti, bu ülkede ateist bir nesil yetiştirmek istedi. Hatta Hıristiyanlığı teklif edenler oldu. Bunların dinle imanla millet ile hiç alakası yok” demiş. Dinle siyaseti karıştıran, laiklik ilkesinin ne olduğunu kavrayamayan, her daim dini siyasete alet eden bir zihniyetten de ancak böyle bir konuşma beklenirdi. Cumhuriyet tarihini okumayan, ya da siyasete alet edenlerin söylemidir bunlar. Halk arasında bir deyiş vardır; “Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz.”

Biz insanlarının inançlarının Allah’la kendi aralarında olduğuna inanırız. Biz kimseyi inançları nedeniyle kamplaştırmayız. Bu ülkede insanlar inançlarına göre yaşıyorsa, özgürce ibadet edebiliyorsa, camilerinde ezan okunuyorsa bu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve CHP sayesindedir. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki, namazımızdan şüphemiz olsun. Ancak, Hıristiyan İngilizlerin mandasını ‘kabul edelim’ diyen İskilipli Atıf Hoca gibi din tüccarlarını savunan biz değiliz. “Kurtuluş savaşını keşke Yunan kazansaydı” diyen Mısıroğlu’nu da biz ziyaret etmedik. Vatikan’ın Hıristiyanlığı yayma yolunda bir araç olarak gördüğü “Dinlerarası Diyalog Projesi”ne katkı veren de biz değiliz. Kanunlarımıza göre Fener Rum Patrikliğine seçilecek kişinin Türk vatandaşı olması gerekirken ses çıkartmayan da biz değiliz. İsrail’e “oneminute” deyip, el altından ticarete devam eden de biz değiliz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.”

 Haber okunma sayısı: 810

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER