Triovista, İstek

02 Temmuz 2020 Perşembe

“BARO’lara ayar veriliyor!”

barolara-ayar-veriliyor

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Sayın Cumhurbaşkanlığı makamının görüşleriyle Barolara çekidüzen ve ayar veriliyor. Bu durumdan partili partisiz birçok Avukat rahatsız” dedi.
23 Haziran 2020 Salı 22:31

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, yaptığı yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi. İnkaya açıklamasında şunları söyledi:

“21 Haziran 2020 Pazar günü Şehit olan P. Uzm. Onbaşı Ertuğrul Köse’ye Allah’tan rahmet dilerim.

Aynı gün 2020 yılının Babalar Günüydü. Başta şehit Babaları olmak üzere tüm babaların, geçmiş Babalar Gününü kutlarım. Mahalli basınımızdan da duyduğumuza göre, maske takmayanlara 900 Türk Lirası ceza kesilecekmiş.

Kararı onaylıyoruz, kararı uygulayacak olanlara başarılar diliyoruz. Ancak bu konuda halka, uygun yerlerde bilgilendirme çalışmaları yapılmalıdır.Ödeyecek var, ödeyemeyecek insan var.

İyi Parti olarak iktidar olduğumuzda, partili Cumhurbaşkanlığı yönetim modelini gene halkın oylarıyla kaldıracağımızı yüzlerce defa söyledik. Geliştirilmiş Parlamenter Sistemi tekrar kuracağız dedik.

Sağduyu sahibi her insan Türkiye Barolarının üzerinde oynanan oyunlardan rahatsız. Hatta iktidara sahip olanları destekleyen insanlar bile, Baroların bölünüp parçalanmasına karşılar.

Ancak Sayın Cumhurbaşkanlığı makamının görüşleriyle Barolara çekidüzen ve ayar veriliyor.

Bu durumdan partili partisiz birçok Avukat rahatsız. Cumhurbaşkanlığı makamının bu konuyu tekrar gözden geçirmesi lazımdır.

Biliyoruz, ilimizin ve ülkemizin sorunları çok.

Afyonkarahisar Belediyesi yeni projeler yeni, programlar üreterek, Şehrimizde yaşayanların yaşam kalitelerini arttırmayı bırak, 31 Mart Seçimlerinde verdikleri sözleri bile yerine getiremediler.

1-Şehir içi trafiğini ne düzeltebildiler, ne de yeniden kurabildiler.

2- Köyken, Afyonkarahisar Belediyesi sınırlarına alınarak Mahalle ilan edilen, daha sonra yargı kararıyla tekrar köye dönüşerek tüzel kişiliğini kazanan köylerimize hayırlı uğurlu olsun deriz. Ancak orada yaşayan halka sorularak, Mahalle olma kararı alınmalıdır.

3- Meyve sebze üretip halk pazarında satan küçük üreticilerin pazaryeri satış noktalarını, onların istekleri doğrultusunda, insani şartlara uygun düzenlemelidir.

İlimizin kurtuluş günü 27 Ağustos yaklaşıyor. Afyonkarahisar Valiliği, resmi ve özel kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve İlimizde yaşayanların Kocatepe, Kurtuluş Savaşı, savaş alanlarının tanıtımı konularında seferberlik ilan edilerek, önce Türkiye’ye daha sonra dünyaya tanıtılması gerek.

Yıllardır yapılagelen törenlerle bu tarihi borcu ödeyemeyiz. Meclise halkı temsilen gelmiş bazı milletvekilleri bile Kurtuluş Savaşının önemini bilmemektedir. Bu durum hepimizi üzmekte derinden yaralamaktadır.” Haber okunma sayısı: 486

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR