istek okulları

27 Ocak 2020 Pazartesi

Bencil ve çıkarcı anlayış

bencil-ve-cikarci-anlayis

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bizler Demokrat Parti olarak alınan bu kararı kınıyor, hem ülkemize hem de dünyaya hatırlatıyoruz; Dünya 5'ten, Türkiye "1"den büyüktür” dedi.
13 Aralık 2019 Cuma 21:02

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, ABD Senatosu’nun Ermeni Soykırımı kararı hakkında açıklama yaptı.

ABD Senatörü Rob Menendez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ABD Senatosu'nun “Ermeni soykırımı” tasarısını resmen kabul ettiğini duyurması üzerine bir açıklama yapan Genel Başkan Uysal,“Alınan bu kararın Türk-Amerikan ilişkilerinde bir kırılmaya sebep olacağı ortadadır” dedi.

ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE FATURA EDECEKTİR

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, şunları kaydetti:“ABD Senatosu'nda 1915 Tehciri hakkında alınan karar hukuksuz ve tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, kabulü ve mazur görülmesi mümkün olmayan siyasi bir karardır. Alınan bu kararın Türk-Amerikan ilişkilerinde bir kırılmaya sebep olacağı ortadadır.

Türk ekonomisini "operasyonlara açık" hale getiren basiretsizlikler silsilesi, muhakkak ki bu kararın maliyetini de ülkemize, milletimize fatura edecektir. Bunun asıl sebebi kendi kaderleri ile ülkemizin kaderini bir hale getirmek isteyen bir bencil ve çıkarcı anlayıştır.

“DIŞ POLİTİKADA EKSEN KAYMASI YAŞANIYOR”

Dış politikada ilkelerden ikili ilişkilere bir "eksen kayması" yaşayan iktidarın bu kararlardan ders çıkarması, ülkemiz için "demoklesin kılıcı" haline gelen bu gibi kararlardan etkilenmeyecek bir siyasi ve ekonomik vaziyet alması gerekmektedir.

“BU DEVLET 17 YILLIK POLİTİKALARLA DEĞERLENDİRİLEMEZ”

Bizler Demokrat Parti olarak alınan bu kararı kınıyor, hem ülkemize hem de dünyaya hatırlatıyoruz; Dünya 5'ten, Türkiye "1"den büyüktür. Türkiye ile kurulacak ilişkilerde bilinmesi ve değerlendirilmesi gereken de budur!

Türk Milleti büyük bir millettir. Bu devlet ise 17 yıllık politikalarla değil, binlerce yıllık kadim bir anlayışla değerlendirilmelidir.” Haber okunma sayısı: 203

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

chp-merkez-ilcede-yeni-donem

CHP Merkez İlçede yeni dönem

25 Ocak 2020 Cumartesi 21:23
birlikten-kuvvet-dogar

Birlikten kuvvet doğar

24 Ocak 2020 Cuma 15:03
kamyoncunun-cebinden-elinizi-cekin

Kamyoncunun cebinden elinizi çekin

23 Ocak 2020 Perşembe 18:41
sorumlular-gereken-cezayi-almali

Sorumlular gereken cezayı almalı

23 Ocak 2020 Perşembe 17:54