CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

“Bir yanda trenden inenler, bir yanda halkı uçağa bindirmek isteyenler var”

bir-yanda-trenden-inenler-bir-yanda-halki-ucaga-bindirmek-isteyenler-var

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık basın bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şehre yedi tır yardım geldiği iddialarına yanıt verdi. İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen de, Afyonkarahisar halkının uçağa binmesi için askeri havalimanının açılmasına yönelik çalışmaların başladığını söyledi.
22 Mart 2019 Cuma 20:53

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığınca düzenlenen haftalık basın toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen ile birlikte, milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Tanıtım Medya Başkanı Selim Arıcı, Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan Katıldı.

“HEMŞERİLERİMİZİN KANTARI BELİNDEDİR”

Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptı. Sezen konuşmasında, “Ben tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramını, aynı zamanda Ormancılık, Meteoroloji ve Dünya Su gününü kutluyorum. Türkiye'nin geleceği için Afyonkarahisar'ın yarınları için Sayın Cumhurbaşkanımızın politikalarını anlatmak için dur durak bilmeden sahada çalışıyoruz. Afyonkarahisar'a şimdiye kadar neler yapılmış, neler yapılacak bunları anlatıyoruz. 17 senelik bir iktidarımız var. Afyonkarahisar'a 23,5 katrilyon yani yeni parayla 23,5 milyar lira yatırım yapıldı. Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz kadirşinastır, hemşerilerimizin kantarı belindedir. Dün neler yapıldığını bilir, yarın neler yapılacağını da bilir” ifadelerine yer verdi.

“BİR YANDA TRENDEN İNENLER, BİR YANDA HALKI UÇAĞA BİNDİRMEK İSTEYENLER VAR”Başkan Sezen, “İlimize Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız geldi. Sayın Bakanımız Veysel Bey bir ricada bulundu ve hemen gereği yapıldı. Milli Savunma Bakanımız geldi. Millet bahçesi ile ilgili gerekli talimatları verdi. Sağlık Bakanımız geldi. Sinanpaşa ilçemizde hastanenin temelini attı. Enerji bakanımız mermer sektörünün sorunları ile ilgili gerekli çalışma başlattı. Bundan sonra da inşallah Afyonkarahisar’ımıza ne gerekiyorsa Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu hamiliğinde gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sayın Savunma Bakanımız geldiğinde Hava Kuvvetleri komutanına bir talimat verdi. Bu talimat askeri havalimanının sivil uçuşlara açılması yönündeydi. Şimdi Sayın Bakanımız, vekillerimiz, Devlet Hava Meydanları çalışmalarına başlayacaklar. Bakınız bir yanda trenden inenler var, bir yanda da Afyonkarahisar halkını uçağa bindirmek isteyenler var. Her Afyonkarahisarlı buradan kalkacak uçağa binecek ve çok daha konforlu bir yolculuk yaşayacak. Afyonkarahisar halkını güvenli ve konforlu bir yolculuk olan uçak ile buluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN AYNI ALANDAKİ EN BÜYÜK SPOR TESİSİ AFYONKARAHİSAR’DA”

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da bir konuşma yaptı. Türkiye'nin en güzel spor kompleksini Afyonkarahisar'da kurduklarını kaydeden Çoban konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Orman Su İşleri Bakanımız ve milletvekillerimizin desteği ile bunu yaptık. Bakınız Türkiye'de İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi bütün büyük şehirler arasında aynı alandaki en büyük spor tesisi Afyonkarahisar'dadır. Türkiye'de başka bir yerde böyle bir spor tesisi yoktur. Atletizm, yüzme havuzu, su kayak tesisi, güreş eğitim merkezi, açık-kapalı tenis kortları ile Türkiye'de aynı alanda başka bir tesis yoktur. Bununla birlikte tamamen belediyemizin kendi araç ve gereçleri ile bir motokros pisti yaptık. Geçen yıl ilk yarışma yapıldı ve ilk yarışta Dünya Motosiklet Federasyonu tarafından dünyanın en iyi pisti seçildi. Burası Afyonkarahisar’ı dünyaya tanıtan bir yer. Bu işler Ankara ile uyumlu belediye başkanlarının çalışmaları ile gerçekleşiyor. Ben bunun en büyük şahidiyim. Böyle bir uyum olmazsa destek olmazsa mümkün değil böyle büyük işler yapılamaz.”

“GÖRÜNEN O Kİ HALKIMIZ KARARINI VERMİŞ DURUMDA”

Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ise “Görünen o ki halkımız kararını vermiş durumda. Yeni dönemde de inşallah belediye başkanımızın ifade ettiği gibi uyumlu çalışmalar gerçekleştirerek hazırlamış olduğumuz projelerimizi bir bir yerine getireceğiz. Tabii Sayın başkanımızın yarım kalmış, ilave edilmesi gereken projeleri var. Onları da ‘devlette devamlılık esastır’ inancıyla aynen devam ettireceğiz. Nihayetinde güzel Afyonkarahisar’ımızı daha güzel yarınlara nasıl taşırız, nasıl getiririz onun için çalışacağız. Bugüne kadarki değişimi ve dönüşümü gördük. Halkımızın yaşam şartlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Zor bir süreçten geçiyoruz. 31 Mart seçimlerinde inşallah diğer seçimlerde olduğu gibi hayırla neticelenir” dedi.

“TAHSİLAT NOKTASI PROJE Mİ ALLAH AŞKINA”

Son konuşmayı milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu, “Efendim bir belediye başkan adayının proje diye vaatlerine baktığım zaman ben hayret ediyorum. Sokaktaki vatandaş ‘günaydın’ diyor. Macera Parkı ve Akarçay gibi büyük projeleri yaptık. Bazı kişiler Akarçay’ı Porsuk ile kıyaslıyor. Burası 200 bin metrekare bir alan. Porsuk ile kıyaslanacak bir yer değil. Bakınız yapılan bir çalışma şehrin gelişmişliğine ne kadar etki ediyor ona bakmak lazım. Akarçay şehrin her yönüne etki ediyor. Tabii Afyonkarahisar'a arada bir gelince bunlar yaşanması normal şeyler. Bazıları tahsilat noktası projesi diyerek vatandaşlara vaatlerde bulunuyorlar. Bu büyük bir proje mi Allah aşkına soruyorum sizlere? Bunu 1995 yılında İSKİ Genel Müdürlüğü döneminde ben yaptım” dedi.

Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kendisine ‘şehre yedi tır yardım geldiği’ iddialarına yönelik soru üzerine de “Böyle bir şey yok. Tamamen şehir efsanesi. Tır değil paket bile gelmedi” dedi.

    Haber okunma sayısı: 220

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

alismayacagiz-susmayacagiz

Alışmayacağız, susmayacağız!

25 Ağustos 2019 Pazar 18:49
uyumlu-calisacagiz

Uyumlu çalışacağız

23 Ağustos 2019 Cuma 22:06
belediye-baskanlari-uyumu-yakaladi-

Belediye Başkanları uyumu yakaladı

23 Ağustos 2019 Cuma 21:54