Triovista, İstek

04 Temmuz 2020 Cumartesi

Bu asil Milletimizin hakkı değil mi?

bu-asil-milletimizin-hakki-degil-mi

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Yerli otomobil, elektrikli yerli traktör vaatleriniz saklı, bakalım fabrikalarının temelini hangi ile atacaksınız, bekliyoruz. Bu gün yaşadığı hayattan daha iyisini yaşamak, bu asil Milletimizin hakkı değil mi?” dedi.
02 Haziran 2020 Salı 21:54

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, yaptığı yazılı açıklama ile iktidara yüklendi. İnkaya açıklamasında şunları söyledi: “İYİ Parti olarak iktidara geldiğimizde Başkanlık sistemi (Partili Cumhurbaşkanlığı) yönetim biçimini değiştireceğiz. Cumhurbaşkanının tarafsız olduğu Geliştirilmiş Parlamenter Sistemi hayata geçireceğiz.

Alelacele halkın oyuna sunulan bu sistemin ne olup, ne olmadığını, halkı bırak, hukukçular bile anlayamadı. İşin önemini kavrayamadan sistemi, kucağımızda bulduk.Partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili bu yıl içerisinde yapılan anketlerde, halkın yüzde 65’i bu sistemi istememektedir. Cumhurbaşkanlığı makamı tarafsız olmalıdır.

Hakları ve görevleri Anayasada net belirlenmeli, makam muhalefet partilerini karşısına almamalıdır. Çünkü bu makam yüce bir makamdır. Muhalefetinde Cumhurbaşkanıdır. Olayları ve siyaseti parti sözcüleri değerlendirmelidir.

İyi Parti,  2017 yapılan oylamayla yüzde 51’lik oranla kabul edilen bu sistemi gene halkın oylarıyla değiştirmeyi vadediyor. Bu sistem Şimdiye kadar kurulmuş, bilinen hiçbir Türk devletinde yoktur.Türkün, örfüne, âdetine, psikolojisine, uysaydı tarihte bir eşi ve benzeri olurdu. Partili Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi gelirse; ‘Dolar düşecek, terör bitecek, ekonomide düzlüğe çıkacağız’ diye inandırılan Milletimiz şimdi bize haklı olarak soruyor; ‘hani vaat edilenlerin hiçbirisi gerçekleşmedi’ diyor.

Halkımız inanırsa, gene halkın oylarıyla, bu partili Cumhurbaşkanlığı yönetim biçimini değiştirmek İyi Partiye nasip olacak. Biliyoruz; salgın hastalık nedeniyle zor günlerden geçiyoruz!

Kamu bankaları da vatandaşa kredi verme derdinde, ancak küçük çiftçi, elinden emekli kişiler, küçük esnaf, küçük işletme sahibi, mahalli basın, küçük tüccar, küçük çiftlik sahibi, gündelikçi, gibi vatandaş zor durumda.

Orta ve büyük ölçekli işletmelerin de dertleri çok çok büyük, ancak garip gurabanın günlük ihtiyaçlarını karşılamaları için planlı programlı yardımlar yapılmalı.

Üreten ve ekonomimize katkı sağlayan orta ve büyük işletmeler de çok acil desteklenmeli. Bulaşıcı hastalığın ne zaman, tamamen biteceği belli değil. İktidar yapacağı ve vaat ettiği, işlerin reklamını yapıyor. Biz de İyi Parti olarak işin önemini biliyoruz.

Parlamentoyu ve mahalli idarecileri (milletvekili ve belediye yöneticilerini) seçerken verdiğiniz vaatleri de bekliyoruz.

1-Hava alanının sivil uçuşlara açılması.

2-Şehir içi taşımacılığında raylı sistem.

3-Kaleye teleferikle çıkış.

4-Jeotermalle ısınmada tüm şehir merkezinin ısıtılması.

5-Şehir içi trafiği düzene koyma. vb.

Daha yerli otomobil, elektrikli yerli traktör vaatleriniz saklı, bakalım fabrikalarının temelini hangi ile atacaksınız, bekliyoruz. Bu gün yaşadığı hayattan daha iyisini yaşamak, bu asil Milletimizin hakkı değil mi? İyi Parti kurulalı 2 yıl 7 ay 7 gün oldu. İyi Parti Vatanını Milletini herkes gibi çok sever.” Haber okunma sayısı: 633

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR