istek okulları

10 Nisan 2020 Cuma

Bu ne şiddet, bu ne celal, bu ne kin sayın vekil?

bu-ne-siddet-bu-ne-celal-bu-ne-kin-sayin-vekil

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın sözlerini hatırlatarak, “Bu ne şiddet, bu ne celal, bu ne kin sayın vekil?” diye sordu.
11 Şubat 2020 Salı 19:41

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında ulusal ve yerel gündemdeki konuları değerlendirdi. İnkaya parti yöneticileri ile birlikte yaptığı basın açıklamasında AK Parti’yi eleştirerek şunları söyledi:   

“Her hafta basın bültenimizi şehit haberleriyle açmaktan utanıyoruz. Dün gene İdlib’ten o olmaz olasıca yerden kara haber geldi. Beş Yiğit Mehmetçiğimiz şehit, beş yiğidimiz de gazi olmuşlardır.

Ülkemizin güvenliği devletimizin çıkarları korunacaksa buna başka yol ve yöntemler bulunmalı diyor, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Aile ve sevenlerinin, Yüce Türk Milletinin başı sağ olsun.Bu günlerde ülkemizin üzerine kara bulutlar çökmüşken başımızın üstünde yer verdiğimiz bazı siyasilerimizin kendilerine yakışmayan, ya da bizim yakıştıramadığımız sözleriyle başlayacağız.

AKP’li Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı, şimdi İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban diyor ki; “Ak Partiden önce okullarda bit kontrolü yapılırdı.”

Yakışmadı Sayın Başkan bu söz size yakışmamış. Biz sizi insanları aşağılamayan, mütevazi, hoşgörülü bir Müslüman olarak biliriz, iyi biliriz.

Lütfen internette arama sayfalarına okullarda bit var mı diye yazın. Göreceksiniz ki ettiğiniz siyasi söz havada kalmış!

Birincisi okullardan bit hala var.

İkincisi AKP iktidarı 18 yıldır iktidarda siz niye bitiremediniz?

Bit bu milletin garipliğinin ölçüsüdür.

Zaman zaman sosyetelerde de varmış diye gamlı gönle teselli versek de, bit yeterli temizlik yapamayan, dengeli beslenemeyen, banyo alışkanlığı ve araç gereci düzenli olmayan ailelerde hiç bitmemektedir.

Ettiği sözler yakışmayan, Millete vekil olmuş siyasetçi AKP Milletvekili Ali Özkaya 26. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’a diyor ki;

“FETÖ’cüleri ülkeye yayan ve görevde yükselten bu zihniyetti. Başbuğ, cezaevinde bulaşık yıkamaktan Reis sayesinde kurtuldu.

Ayrıca, kozmik oda İlker Başbuğ’un talimatıyla FETÖ’cülere açılıp devlet mahremi sızdırılmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde cezaevinde bulaşık yıkamaktan kurtulanlar ve 2023 hesabı yapanlar bilsin ki büyük Türk Milleti, egemenliğini hiç kimseye bırakmaz ve vesayetçilere geçit vermez” şeklinde konuştu.

Bu ne şiddet bu ne celal sayın vekil?

Bu ne kin?

Geçen haftalarda yerli otomobilin ve yerli traktörün fabrikasını soran vatandaşlarımıza ‘Kafası samanla çalışanlar’ demiştiniz.

Bu haftada Kahraman Türk ordusunun 26. Genel Kurmay Başkanına söylenmeyecek sözler söylemişsiniz

Hatırlatayım; Kahraman Türk Ordusunun subay, astsubay ve erleri FETÖ’yü ve FETÖ’cülüğü

övmediler, görevde yükseltmediler.

Vatandaş biliyor ki Kozmik oda sadece Genel Kurmay Başkanının emriyle açılamaz.

Vatandaş biliyor ki zamanın iktidar sahiplerinin bir bakanına suikast yapılacakmış gerekçesiyle, yargı marifetiyle açtırıldı.

Kozmik odanın açılmasından sonra,  yüzlerce Kahraman Türk İstihbarat elemanlarının kayıp olduğunu ulusal basın aracılığıyla üzülerek öğrendik.

Sayın İlker Başbuğ’a demişsiniz ki;

Cumhurbaşkanı sayesinde cezaevinde bulaşık yıkamaktan kurtuldunuz!

Cumhurbaşkanlığı makamı bağımsız bildiğimiz yargıya sürekli müdahale mi yapıyor?

“Şunu tutukla, şunu bırak” diye

Bu sözler, yakışmadı vekile, hiç yakışmadı!

Bu memleketin çözüm bekleyen onlarca sorunu varken siyasi laf olsun diye AKP döneminde bitin tükendiğini söylemenin, AKP’nin FETÖ konusunda siyasi hiç suçunun olmadığını söylemek havanda su dövmektir.

Acil yapılacak işleri en okumuşumuzdan, az okumuşumuza kadar hepimiz biliyoruz.

1-      Terör olayları durdurulmalı

2-      Suriye konusu tekrar değerlendirilip Suriyelilerin ülkemizi işgali sınırda durdurulmalı.

3-      Milli ve üreten ekonomiye geçilmeli

4-      Milli eğitime geçilmeli

5-      Yargı yeniden düzenlenmeli, hukukun üstünlüğü için herkes göreve çağrılmalı.

6-      Adaletsiz vergi sistemi gözden geçirilmeli

7-      İşsizliğe çare bulunmalı.

8-      Zam ve hayat pahalılığına kalıcı çözümler bulunmalı diyoruz.” Haber okunma sayısı: 188

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR