istek okulları

30 Mayıs 2020 Cumartesi

Bugün bizim doğum günümüz

bugun-bizim-dogum-gunumuz-

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Bugün bizim doğum günümüz” dedi.
19 Mayıs 2020 Salı 18:59

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sundu. Çelenk sunma töreninden bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, şunları söyledi:  

“Bundan 101 yıl önce, 16 Mayıs 1919’da, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları, Bandırma Vapuruyla İstanbul’dan Samsun’a hareket ettiler.

Amaçları; ülkemizin, milletimizin kurtuluşunu ve laik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu gerçekleştirmekti.

O günün ülkesinde de, saltanat sevdalıları ile memleket sevdalıları bir mücadele içerisindeydi. Bu mücadeleyi memleket sevdalıları, yani Atatürkçüler, yani kuvayı-milliyeciler kazandı.

Bizler, 101 yıl önce emperyalizme karşı başlatılan haklı mücadeleyi, bugün olduğu gibi bundan sonra da sürdüreceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bizler halkımızla birlikte, Bandırma Vapurunda olmaya devam edeceğiz.

Atatürk’ün “benim doğum günüm” dediği 19 Mayıs 1919, hepimizin doğum günüdür. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız hepimizin doğum kutlu olsun.” Haber okunma sayısı: 635

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR