CACTUS

18 Temmuz 2019 Perşembe

CHP 95. Yılını kutladı

chp-95-yilini-kutladi

Afyonkarahisar'da, CHP'nin 95. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Kocatepe Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
09 Eylül 2018 Pazar 17:36

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı'nın Kocatepe Atatürk Anıtı önünde düzenlediği çelenk sunma törenine çok sayıda partili katıldı. Partililer adına konuşan CHP Milletvekili Burcu Köksal, “CHP savaş meydanlarında Kuvvay-yi Milliye ruhu ile kurulan bir partidir” dedi.

TIPKI KURTULUŞ SAVAŞINDA OLDUĞU GİBİ…

Milletvekili Köksal şunları söyledi: “Öncelikle partimizin 95’nci kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun. 09 Eylül 1923 tarihinde ebedi liderimiz büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş Atatürkçü ve sosyal demokrat çizgiye sahip olan partimiz hiçbir zaman bu çizgisinden taviz vermemiş ve Türkiye de demokrasi adına en çok bedel ödeyen siyasi parti olmuştur. Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyetinde en uzun süre iktidarda kalan partimiz bağımsızlık mücadelesinde tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinde Türkiye Cumhuriyetini kuran parti olarak tarihe geçmiştir.

CHP’Lİ OLMANIN ONURUNU VE GURURUNU YAŞAYACAKBugün geldiğimiz noktada mevcut AKP iktidarından kurtuluşun tek reçetesi CHP’dir. CHP öyle lüks otel lobilerinde kurulan bir parti değildir. Savaş meydanlarında Kuvvay-yi Milliye ruhu ile kurulan bir partidir. Bunun için CHP’liler partilerine para ile pulla, makamla, mevki ile değil yürekleriyle bağlı olan insanlardır. İşte bu bağlılıkla 95 yıldır, ulu bir çınar gibi partimiz dimdik ayakta durmaktadır. Ve bundan sonra da dün olduğu gibi bugünde yarında CHP dimdik ayakta durmaya devam edecektir. Bizler gelip geçeceğiz, ama bizim çocuklarımız, torunlarımız CHP’li olmanın onurunu ve gururunu yaşayacak.

BÜYÜK BİR ONURDUR, ŞEREFTİR

Bu partide bırakın milletvekili olmayı, üye olmak bile büyük bir onurdur, şereftir. Ne mutlu bu onuru, şerefi taşıyan bizlere arkadaşlar. Ben hepinizin kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum, bundan sonra ki kuruluş yıldönümlerimizi iktidarımızda kutlamayı diliyorum. Başta kurucu Genel Başkanımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit olmak üzere CHP’de görev yapmış tüm Genel Başkanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum.” Haber okunma sayısı: 172

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR