KOLAYLI YENİ

21 Temmuz 2018 Cumartesi

CHP Afyon teşkilatı Kılıçdaroğlu’na ‘çekil’ dedi

chp-afyon-teskilati-kilicdarogluna-cekil-dedi

CHP İl Başkanı Savaş Erdoğan, “Partimize ve ülkemize yeni bir umut ve yeni bir lider gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi yetkili organlarına olağanüstü Kurultay çağrısı yapıyorum” dedi.
04 Temmuz 2018 Çarşamba 20:38

24 Haziran seçimlerinin ardından kendi içine dönen Cumhuriyet Halk Partisi kendilerini eleştirmeye, yapılan hatalarını düzeltmek için adımlar atmaya devam ediyor. Yazılı basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Savaş Erdoğan, yeni bir lider istedikleri vurgusu yaparak, kurultay çağrısı yaptı.

Erdoğan açıklamasında şunları söyledi: “24 Haziran seçimleriyle birlikte örgütümüzün üzerine çöken umutsuzluk ve karamsarlık havasını ancak yenilenerek, yeni bir umutla dağıtacağımız açıktır. Geçen haftaki basın açıklamamda belirttiğim gibi Afyonkarahisar Örgütü değişimden ve yeni bir örgütlenme anlayışından yanadır.

Ülkemiz, ülke insanımız çaresizlik ve umutsuzluk içerisindedir. Ekonomimiz, eğitim sistemimiz, dış politikamız, demokrasimiz, adalet sistemimiz alt üst olmuş, ulusal medyanın algı operasyonuyla ve iş imkânı yaratmak yerine, sözde dağıtılan yardımlarla insanlarımızın aklıyla ve zekâsıyla oynanmaktadır. Toplumsal barışımız yıpratılmış, insanlarımız mutsuzdur.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak milletimize projelerimizi anlatamadığımız, milletimize kendimizi ifade edemediğimiz ve ülke gerçeklerini yeterince anlatamadığımız inkar edilemeyecek şekilde ortadadır. Genel Başkanımızı gerçekten sevmemize ve saygı duymamıza rağmen bir şeylerin de doğru gitmediği ortadadır. Uzun zamandan beri deniyoruz, Olmuyor, Olmadı…24 Haziran seçimlerinin başarısız olmasının nedeni örgütler değil örgütleri yöneten ve yönlendirenlerdir. Seçim süreci boyunca Genel Merkezimizin örgütlü bir mücadele yapmaması, verilen örgütlü mücadelelerde pozitif siyaseti desteklememesi, örgütler üzerinde uyguladığı baskı ve politikalar, aday belirleme sürecinde sözde demokratik davranılıp; önce temayül yoklaması yapılması ve ardından örgütün sesine ve önerilerine kulak verilmeden, partiye yıllarca emeği geçen duayen isimleri liste dışı bırakarak tabanda hoşnutsuzluk ve antipati yaratılmasına neden olmuşlardır.

Bizler kaybetmedik yeniden başlıyoruz. Seçim sonuçları bizlere gösterdi ki artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin değişime ve yenilenmeye ihtiyacı vardır. Biz Cumhuriyet Halk Partililer artık iktidar istiyoruz. Bunu başarabilmemiz için yerel seçimlere yenilenmiş ve daha güçlü kadrolarla gitmeliyiz.

Bu sebepten dolayı yaklaşan Yerel seçimlerin önem ve mahiyeti açısından, ülkemizin ve milletimizin durumu bu haldeyken gerçekleri görüp susmak doğru değildir ve değerlerimize aykırıdır. Partimize ve ülkemize yeni bir umut ve yeni bir lider gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi yetkili organlarına olağanüstü Kurultay çağrısı yapıyorum.”

 

  Haber okunma sayısı: 139

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-tum-kesimleri-dinleyecegiz

Tüm kesimleri dinleyeceğiz

20 Temmuz 2018 Cuma 20:56
destek-sozu-aldilar

Destek sözü aldılar

19 Temmuz 2018 Perşembe 21:00
-15-temmuz-darbelerin-en-sinsidir

15 Temmuz darbelerin en sinsidir

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:50
-yurdunuseven-hemserilerini-ziyaret-edecek

Yurdunuseven, hemşerilerini ziyaret edecek

18 Temmuz 2018 Çarşamba 20:11
demirkirkan-notere-imza-verdi

Demirkırkan Noter'e imza verdi

18 Temmuz 2018 Çarşamba 19:55
ali-ozkaya-baskan-vekili-secildi

Ali Özkaya Başkan Vekili seçildi

17 Temmuz 2018 Salı 19:11

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR