AK PARTİ

25 Mart 2019 Pazartesi

Fatih Çetinkaya

CHP Afyonkarahisar yönetimi istifa etti!

chp-afyonkarahisar-yonetimi-istifa-etti

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Savaş Erdoğan ve beraberindeki 20 kişilik İl Yönetim Kurulu üyesi partilerinden istifa etti.
08 Eylül 2018 Cumartesi 20:17

“Değişim” ve “yeni lider” çıkışlarıyla Türkiye gündemine oturan CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Savaş Erdoğan ve il yönetim kurulu üyeleri dün akşam saat 18.30’da parti il başkanlığında bir araya geldi. Toplantıda İl Başkanı Savaş Erdoğan ve İl Yönetim Kurulu olan 20 kişi partilerinden istifa etti. İl Başkanı Savaş Erdoğan'a telefonla ulaşarak istifanın doğruluğunu sorduk. Başkan Erdoğan: "Evet istifa ettik, daha sonra açıklama yapacağız" dedi

“KAYBEDENLER KOLTUĞU BIRAKSIN” DEMİŞTİ

24 Haziran seçimleri sonrasında öz eleştiri yaptığını söyleyen Savaş Erdoğan, “Sorumlu siyaset anlayışı gereği, kaybedenlerin bizler de dahil olmak üzere koltuklarını bırakmaları gerektiğini düşünüyoruz” diyerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Daha sonraki haftalarda yaptığı açıklamalarda ise “bize yeni bir lider lazım” diyerek Kılıçdaroğlu’na kazan kaldıran bir isim olmuştu.

YÖNETİM KURULUNDA KİMLER VAR?İstafa eden İl Yönetimi’nde İl Başkanı Savaş Erdoğan’ın dışında şu isimler yer alıyor; Aygül Acar Budak, Kamil Göçen, Ramazan Kirez, Halil Albayrak, Emre Taban, Neriman Bağ, Muhammer Dede, Mahmut Gümüş, Mehmet Utku Minver, Çiğdem Özdemir, Gökhan Peynirci, Selami Fidan, Satı Kardaş, Mithat Çetin

YENİ İL BAŞKANI KİM OLACAK?

Mevcut il başkanı ve yönetimin istifa etmesiyle birlikte yeni il başkanının kim olacağı merak konusu oldu. Partinin eski il başkanlarından Ramazan Akgöz yada Yalçın Görgöz isminin geçebileceği iddia ediliyor.  Bu isimlerin yerel seçimler de görev yapması hedefleniyor. Milletvekili Burcu Köksal’ın il başkanı belirleme noktasında nasıl bir tutum takınacağı ise bir başka merak konusu.

 

Afyon Postası

  Haber okunma sayısı: 492

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR