CACTUS

23 Mayıs 2019 Perşembe

“CHP sandığı görünce doğruyu buldu”

chp-sandigi-gorunce-dogruyu-buldu

AK Parti haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek’e hayırlı olsun diledi. Sezen “AK Partililer koltuğa veda eder ama davasına veda etmez” dedi.
05 Aralık 2018 Çarşamba 17:01

AK Parti haftalık olağan basın toplantısı İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya İl Seçim İşleri Başkanı Talha Hüseyin Akkaya ve Dış İlişkiler Başkanı Şükrü Tunçbilek katıldı.

“AK PARTİLİLER KOLTUĞA VEDA EDER
AMA DAVASINA VEDA ETMEZ”

Toplantıda konuşan İl Başkanı Sezen, “AK Parti Belediye Başkan adayımız hepinizin bildiği gibi Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandı. Eski İl Başkanımız ve 27. dönem milletvekili adayımız Sayın Mehmet Zeybek oldu. Şehrimiz ve partimiz adına hayırlı olsun. Her zaman söylediğimiz gibi bizde bayrak yarışı vardır. AK Parti bayrağını devralan, her daim daha ileriye daha yükseğe çıkarma amacı ile çalışır. Dün böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacak. Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban şehrimizde cumhuriyet tarihinde görülmemiş yatırımlara imza attı. Yaklaşık 10 yıla yakın bir hizmet süresi olmuştur. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Her AK Partili makamlara, mevkilere, koltuklara veda eder ama ahdine ve davasına asla veda etmez” dedi.

“AK PARTİ'DE VEFA, MİLLETE HİZMETKÂR OLMANIN KARŞILIĞIDIR”AK Parti’nin bir vefa partisi olduğunu kaydeden Sezen konuşmasına şöyle devam etti: “Biz, bizden önce siyaset yapan büyüklerimizi, ülkenin, kentin, milletin vicdanı olmuşsa o insanlara biz vefa gösteririz. Biz, şehrimizin ve milletimizin değerlerine savaş açan partiler gibi değil, aksine değer veren ve vefa gösteren bir partiyiz. Bizde vefa, lideriyle beraber sonuna kadar yılmadan, yorulmadan devam etmektir. AK Parti'de vefa, ikbal peşinde koşmak değildir. AK Parti'de vefa, millete hizmetkâr olmanın karşılığıdır.”

“10 YILDA EN ÇOK GELİŞEN İLLERDEN BİRİSİ OLDU”

Sezen, AK Parti’nin bir vizyon partisi olduğunu söyleyerek şöyle dedi: “Bizim dün olduğu gibi bugün de yarın da Afyonkarahisar için büyük hayallerimiz var. Geriye dönüp baktığımızda şehrimizde mevcut belediye başkanımız Burhanettin Çoban inanılmaz güzel işler yaptı. Trafiği rahatlatacak çalışmalar ile birlikte sosyal alanların sayısı bir hayli arttırdı. Dün ile kıyaslandığında bugün çok muhteşem bir noktaya geldik. Biz çok güçlü bir partiyiz, bu gücümüzü AK Parti ailesinden ve sadece oy verenlerden değil, 80 milyondan alıyoruz.Belediye başkanımızın 10 yıllık çalışmalarında AK Parti hükümetlerinin genel bütçeden, eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katkıları yadsınamaz. Güzel bir ekip çalışması yapıldı. Afyonkarahisar son 10 yılda Türkiye’nin en çok gelişen illerinden birisi oldu.”

İLÇE BAŞKANI ATAMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Sezen, “Bu hafta Genel Merkezimizin takdiri ile 6 ilçe başkanımızın aday adaylığı için izin çıktı. 31 Mart yerel seçimleri için istifa eden Emirdağ ilçe başkanımız Serkan Koyuncu’nun yerine İsmail Dişiçürük, Şuhut’ta Gültekin Özdemir’in yerine Bilal Çiftçi, Sinanpaşa’da Ünal Karadağ’ın yerine Cengiz Öztürk, Sandıklı’da Ahmet Mahmut Saylık’ın yerine Bekir Özçelik, İscehisar’da Murat Dikmen’in yerine Hüseyin Emre ve Evciler’de Şener Çalışır’ın yerine Yakup Gürsoy vekâleten atandı” dedi.

İL GENEL MECLİSİ VE BELEDİYE MECLİSİ ADAY ADAYLARI

Konuşmasına aday adaylığı başvuru sayıları ile devam eden Sezen, “Yerel seçimler için Afyonkarahisar Belediyesinde belediye meclis ve İl Genel Meclis üyelikleri için verilen süre dün gece saat 12’de sona ermesine rağmen çok yoğun bir müracaat nedeniyle halen sistem girişler devam ediyor. Afyonkarahisar belediye meclis üyeliği için 36 kişi başvuru yaptı. İl Genel Meclis üyeliği için ise 16 kişi başvurdu” dedi.

ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE PROGRAMI

Sezen konuşmasında, “Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kasım ayı enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre Kasım ayında enflasyon yüze 1.44 düştü. Yıllık enflasyon ise yüzde 21.62 oldu.Kasım ayı enflasyon rakamlarının, Eylül’deki yüksek enflasyon sonrasında atılan adımların ve Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nın başarısını ortaya koymuştur. Bu rakamlar fiyatlardaki köpüğü ortadan kaldırılmıştır” ifadelerine yer verdi.

“İHRACAT ARTTI, CARİ AÇIK AZALDI”

Afyonkarahisar’ın Kasım ayı ihracat verilerinin açıklandığını kaydeden Sezen, “Buna göre Kasım ayı ihracatının geçen yıla göre yüzde 10.4 arttı. Geçen yıl kasım ayında 28 milyon 976 bin dolar olan ihracat, bu yıl Kasım ayında 30 milyon 713 bin dolar oldu. Buradan kriz var diyerek ülkede kriz çıkarmaya ve panik havası oluşturmaya çalışanlara sesleniyorum; Buradan size dün bir şey çıkmadığı gibi bugün de bir şey çıkmaz. Bununla birlikte cari açıkta ciddi bir azalma yaşandı” dedi.

“CHP SANDIĞI GÖRÜNCE DOĞRUYU BULDU”

Sezen ülkemizin önemli bir konusu olan erken yaşta evliliklere de değindi. Türkiye'nin kanayan yaralarından biri olan bu konuya Meclisin el attığını söyleyen Sezen, “Bütün partilerin katılımıyla inceleme komisyonu kuruldu. CHP'li vekiller düzenleme yapalım diye teklifte bulundu. AK Parti paket hazırladı. Ancak CHP bu sefer ‘Tecavüzcülere af getiriliyor’ diyerek ortalığı ayağa kaldırdı. Paket rafa kalktı. Umutla bekleyen kadınlar ortada kaldı. Aynı CHP iki yıl sonra mağdurları gündeme getirdi. Eşi cezaevinde olan kadınlarla Meclis’te basın toplanası düzenleyen İzmir Milletvekili Atilla Sertel‘Çalışmalarımızı yaptık hazırız’ dedi ve şartlı tahliye istedi. Milletvekilimiz Ali Özkaya da ‘Hem kanuna engel ol hem şov yap. CHP’lilerde utanma yok' diye tepkisini gösterdi.Kısaca CHP sandığı görünce doğruyu buldu” diye konuştu.

 

 

  Haber okunma sayısı: 105

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR