istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

CHP’nin yeni İl Başkanı Yalçın Görgöz

chpnin-yeni-il-baskani-yalcin-gorgoz

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan kongresi bir termal otelde gerçekleştirildi. 4 adayın yarıştığı İl Başkanlığında Yalçın Görgöz ve ekibi ipi göğüsleyen taraf oldu.
01 Mart 2020 Pazar 16:36

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel’inde katıldığı kongrede kıyasıya bir yarış olurken Yalçın Görgöz, Ramazan Akgöz, Ertuğrul Yılmaz ve Umut Kılıç yarıştı. Mevcut Başkan Nevzat Ercan’ın yarıştan son anda çekildiği kongrede Görgöz, 101 oy alarak il başkanı seçilirken Akgöz 82, Yılmaz 38, Kılıç ise 32 oy aldı.

Kongrede 265 delegeden 255'i oy kullandı. 

İstiklal Marşının okunması ve şehitlerimiz için saygı duruşu ile başlayan kongrenin divan heyetini, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel (Başkan), Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Sultandağı/Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, Sultandağı/Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Mehmet Ali Sakal oluşturdu.

Konuşmalar bölümünde partililere önemli tavsiyelerde bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Demokratik süreçleri aksatmadan, birilerine laf söz vermeden, parti içinde kavga, kargaşa yaratmadan bu partinin bu ülkeyi en iyi şekilde yönetebileceğine olan inancı köpürtelim" dedi.

Özgür Özel, seçmenlerin artık partilerini daha dikkatli izlediğini belirterek, "Demokratik süreçleri aksatmadan, birilerine laf söz vermeden, parti içinde kavga, kargaşa yaratmadan bu partinin bu ülkeyi en iyi şekilde yönetebileceğine olan inancı köpürtelim" diye konuştu.CHP kongrelerinin huzur, barış ve kardeşlik içinde, iktidar yürüyüşünün umudunu taşıyan gülen gözlerle yapıldığını söyleyen Özel, Toplu iğne başı kadar olumsuzluğu büyüterek parti içinde geçimsizlik görüntüsü bekleyenlerin çabalarının boşa çıkacağını dile getirdi.

Özel, "Bazı yerlerde uzlaşı içinde tek adayla kongreye gidildi, bazı yerlerde salona girerken uzlaşı sağlandı. Afyonkarahisar’da 4 adaylı bir kongre gerçekleştiriyoruz. Genel başkanını da çoklu yarışla belirleyen CHP, ülkede demokrasinin teminatıdır" dedi.

CHP Milletvekili Burcu Köksal, adaylar ve bazı önde gelen partililerin de konuşma yaptığı kongrede delegeler oyunu kullandı. Seçim sonunda CHP İl Başkanı yalçın Görgöz oldu.

YALÇIN GÖRGÖZ’ÜN EKİBİ ŞÖYLE:

İrfan Göktürk, Ömer Oruç, Alev Doğru, Arzu Duman, Ali Çalı, Devrim Ölmez, Mesude İntepe, Özgür Topsakal, Gülümser Türk, Caner Peynirci, Ayhan Zeybel,Ahmet Köksal, Sezai Yılmaz, Nuri Akşit, Sadullah Şahin, Rahim Dede, Tuncer Serdaroğlu, Turgut Akyıldız, Bülent Bilir, Fevzi Şahancan. 

ÜST KURULTAY DELEGELERİ

Yalçın Görgöz, Ali Arıkan, Barış Can, Mehmet Kahraman, Raşit Güneş, İsmail Taylan, Ali Selvi, Ertuğrul Şahin, Tunay Türkmen, Ahmet Demir, Tuğrul Akkuş, Ahmet Hakan Uyan.


AFYON MANŞET HABER 


Haber okunma sayısı: 1219

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER