AK PARTİ

24 Mart 2019 Pazar

Fatih Çetinkaya

Dersimizi Cumhurbaşkanından aldık

dersimizi-cumhurbaskanindan-aldik

AK Parti Sandıklı ilçesi Kadın Kolları 5. Olağan Kongresine katılan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven buraya yaptığı konuşmada siyasetteki en önemli limanınahlak olduğunu söyledi.
10 Nisan 2018 Salı 21:25

AK Parti Sandıklı ilçesi Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde mevcut başkan Hacer Demirtaş bayrağı Sevim Ulusoy devretti. Kongreye AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Yerel Yönetimler Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Nurettin Birliktir, AK Parti Milletvekili Hatice Özkal ile Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk katıldı.

“BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

Toplantıda bir konuşma yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Demirtaş, “Birçok güçlüğe rağmen Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde dava arkadaşlarımız ile birlikte partimizi bugünleri ulaştırdık.Kurucu bir üyenin yaşayabileceği en güçlü gururu yaşadık.Biz hep birlikte biriz, diriyiz, beraberiz, birlikte AK Partiyiz. Bu düsturdan hiçbir zaman ödün vermeyiz, vermemeliyiz, verilmesine de müsaade etmemeliyiz. Bu bir bayrak değişimidir. Bu vesile ile yeni göreve alacak arkadaşlarıma başarılar dilerim” dedi.

“ÖNÜMÜZDE 2019 SEÇİMLERİ VAR”AK Parti Sandıklı İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık da kongrede bir konuşma yaptı. Saylık konuşmasında, “Afyonkarahisar'ın en büyük ilçesi olan Sandıklımız, partimizin kurulmasından bugüne kadar yüzde 35 civarındaki oy oranımızı referandumla birlikte yüzde 65 seviyesine çıkardı. Tabii ki bunlar Parti'nin kurulmasından bugüne kadar İlçe başkanları, Gençlik Kolları Başkanları, Kadın Kolları Başkanları ve halkımızın teveccühü ile bu noktalara geldi.İnşallah önümüzde bir süreç var. 2019 seçimlerinde Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve ana kademe ile birlikte üzerimize düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Tabii ki kurucu Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmış, uzun yıllar bu görevi yerine getiren Hacer Demirtaş ile çalışma fırsatı bulduk.Ben kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KADIN KOLLARI KONGREMİZ 20 NİSAN’DA YAPILACAK

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de, “Bazı siyasi partilerin kadın kolları, gençlik kolları kongrelerinde kavgalar çıkıyor, sandalyeler havada uçuşuyor, böyle bir ortamda biz bütün kongrelerimizi başarı ile tamamlıyoruz. AK Parti’nin diğerleri arasındaki fark budur. Bugün de hamdolsun 17. İlçe Kadın Kolları kongremizi yapıyoruz. Allah nasip ederse Nisan ayının 20'sinde Kadın Kolları il kongresini yaparak kongre sürecimizi tamamlayacağız.Yeni bir döneme inşallah daha da güçlü bir şekilde aramıza yeni kardeşlerimizi de alarak devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem bizim için çok önemli. 2019 seçimlerini çok önemsiyoruz.Bu, teşkilatımız için değil, ülkemiz için milletimiz için de çok önemli.Çünkü tarihimizin yeniden yazıldığı günlere şahitlik ediyoruz.Bu toprakların dışarısında bir mücadele veriyoruz. Bununla birlikte istikrar ve ekonomisi büyüyen bir ülkedeyiz” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ ALTI VEKİLİN TAMAMIDIR”

Ertürk’ten sonra söz alan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında 2019 seçimlerine dikkat çekti. Gençlere, geçmiş yıllarda yaşanılanların anlatılması gerektiğini vurguladı. Yurdunuseven, “Önümüzde çok önemli bir seçim var.Bu seçimlerin içerisinde kadınlarımızın yeri çok önemli. 2019’un Mart ve Kasım ayındaki 3 büyük seçimin içinde yerel seçimler var, Cumhurbaşkanımızıseçeceğiz ve milletvekillerimizi seçeceğiz. Afyonkarahisar 6 milletvekili ile temsil edilecek. Biz burada bir hedef koyuyoruz. İnşallah altı vekilin de tamamını kazanmak istiyoruz. Burada da sizlerin, bizlerin gayretiyle güzel bir çalışmayla iyi bir şekilde neticeleneceğine inanıyorum. İnşallah bu çalışma hepinizin hepimizin, ana kadememizin, gençlik kollarımızın, kadın kollarımızın çalışmalarıyla gerçekleştirilecek.Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği bir noktayı önemsiyorum.Siyasetteki en önemli liman ahlaktır.Önce ahlaklı olacağız, düzgün olacağız, dürüst olacağız. Düzgün işler yapacağız.Bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeyeceğiz” dedi.

“15-16 YIL ÖNCE TÜRKİYE NE HALDEYDİ ANLATIN”

“Hatırlayın Sandıklı 15 sene 16 sene önce neydi” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Afyonkarahisar’ın eski yıllarınıgözünüzün önünden geçirin. Türkiye'yi hatırlayın. Nereden nereye geldik.Gençlere bunları anlatın. Bıkmadan usanmadan anlatın.Gençler bundan önce yaşanılanları bilmiyor.O yüzden bundan önce yaşanılanları anlatmalıyız, öğrenmeliler.  Biz bunu tekrar etmekte fayda görüyoruz.Bakın hastanelere, yollara, sosyal donatılara, Toplu Konut İdaresi ile yapılan evlere, barajlara. Yarın oy istemeye gittiğimizde bunları anlatmalıyız” ifadelerine yer verdi.

“YÜZDE 65 İLE CUMHURBAŞKANIMIZI SEÇECEĞİZ”

Yurdunuseven konuşmasını, “Ben bugüne kadar hizmetleri olan tüm kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.İnşallah bu kongre ile yola devam edecek olan Sevim Ulusoy hanımefendiye başarılar diliyorum.Sandıklı buna hazır ve iyi bir başarı elde edecektir.Afyonkarahisar’ın oyuböylelikle daha yukarılara çıkacak ve Sayın Cumhurbaşkanımızı yüzde 65’lik bir oy oranı ile cumhurbaşkanı seçeceğiz.Sizlerle birlikte yapacağız.Ben buna inanıyorum. İnşallah Kadın Kolları başkanımızla birlikte kongre sürecini tamamlayarak seçimlere hazır bir şekilde başarılı bir netice elde edeceğiz.Ben buna inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadeleri ile noktaladı.

“İLK DERSİMİZİ CUMHURBAŞKANIMIZDAN ALDIK”

AK Parti milletvekili Hatice Dudu Özkal da “Ben sizi AK Parti'nin kuruluş yıllarına götürmek istiyorum. Türkiye'de ilk atanan 7 Kadın Kolları başkanından biri olarak göreve başladım. O süreçte bu işi nasıl yapacağız, ne olacak öğrenmeye başladık.İlk dersimizi o dönem genel başkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız o dönem bize, partimizin misyonu nedir neyi amaçlıyoruz, neyi hedefliyoruz, iyi ve sıkı bir ders verdi. Biz ilk dersimizi Cumhurbaşkanımızdan aldık” dedi.
  Haber okunma sayısı: 301

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR