Döner Ateşi üst

21 Nisan 2019 Pazar

Doları Erdoğan çökertecek

dolari-erdogan-cokertecek

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen Doların yükselişi hakkında açıklama yaparak, “Doları Allah’ın izni ile Türkiye yani Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çökertecek” dedi.
07 Ağustos 2018 Salı 21:25

Doların yükselişi Hüseyin Sezen’in gündemindeydi. Doların yükselmesinin kimseyi ürkütmemesi gerektiğini ifade eden Sezen, “Doları Allah’ın izni ile Türkiye yani Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çökertecek. Size o stratejiden söz etmek istiyorum:  Dünyanın en stratejik ülkesi olan Türkiye'nin, yeni dönemde Batı'nın en büyük rakibi olan Rusya, Çin ve Hindistan ile ekonomik ve siyasi ilişkileri geliştirmesi güç dengelerini de değiştirecek. Yerli para sisteminin oturması ise doların hükümranlığını tarihe gömecek" dedi. 

Sezen, "Türkiye, Çin, İran, Rusya ve Hindistan blokunun ticarette dolar yerine yerli para kullanımı küresel ticaretin de işleyişini değiştirecek, dolara dayalı sistemin çökmesi çok ta uzak bir senaryo değil. Yerli para hamlesiyle ABD'nin ülkeleri dolarla baskılama, ekonomik operasyon çekmesi de büyük ölçüde sınırlandırılacak. Yerli parayla ülkelerin dış borcu azalacağı gibi enflasyon ve faiz oranlarının düşmesinin de yolu açılacak. Planlar bu şekilde. Kısaca hayatımızdan doları çıkaracak, Brezilya Reali, Hindistan Rupisi, Çin Yuan’ı, Rus Rublesi ve İran Riyalini alacağız” ifadelerine yer verdi. Haber okunma sayısı: 300

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR