istek okulları

30 Mayıs 2020 Cumartesi

Eğitim ve sağlık ücretsiz olmalı

egitim-ve-saglik-ucretsiz-olmali

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, “Eğitim, sağlık başta olmak üzere temel hizmetler ücretsiz olmalıdır” dedi.
01 Mayıs 2020 Cuma 22:44

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, CHP Milletvekili Burcu Köksal’ın da katılımıyla 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Zafer Meydanında basın açıklaması yaptı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında az bir partili ile basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz şunları söyledi:

“AKP iktidarı, virüsün ülkemizde görülmesiyle birlikte, salgının yayılmasını engellemek için sürekli “evde kal” çağrısı yaptı. Ancak aç kalmamak için çalışmak zorunda olan işçi sınıfı için, evde kalmalarının gereklerini yerine getirmedi.

Evet sokağa çıkmak belirli kesimler için yasaklandı, engellendi ama işçiler ve gençler için bu yasaklar geçerli değildi. Emekçiler çalışmak zorundaydı. Çünkü sosyal güvenceleri yoktu.“Çalışanlara müjde, artık işten çıkarmak yasaklanıyor” dediler, altından yine “ücretsiz izin ve hak gaspları” çıktı.

İşçi sınıfına, doğal insan hakkı olan sağlık haklarını bile reva görmeyen bir iktidar var. Bu iktidar emeğin, çalışanların, işçilerin, emekçilerin, emeklilerin iktidarı olamaz.

Tüm dünyada, insanlığı öldüren virüs değil, adaletsizlik, yoksulluk, eşitsizlik ve sömürü vadeden kapitalizmdir ve bu düzene yandaşlık eden iktidarlardır.

Peki çare nedir? Çare, önce adalet olmalı, demokrasi yeniden tesis edilmelidir. Ülkemizin kaynakları halk için, insanlık için kullanılmalıdır. Eğitim, sağlık başta olmak üzere temel hizmetler ücretsiz olmalıdır.

“Emek en yüce değerdir.” O halde emeğe, emekçiye saygı duyulmalı, insanca yaşama koşulları ve sosyal güvenceleri sağlanmalıdır.

Başta sağlık emekçilerimiz olmak üzere tüm işçilerin emekçilerin bayramı kutlu olsun. Yaşasın 1 Mayıs.” 
Haber okunma sayısı: 1666

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR