Kurban üst

03 Ağustos 2020 Pazartesi

Emine Erdoğan ile bir araya geldiler

emine-erdogan-ile-bir-araya-geldiler

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’in eşi Ayşe Sezen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile toplu gönüllüsü kadınlar toplantısında bir araya geldi.
08 Eylül 2019 Pazar 18:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye’nin çeşitli illerinden AK Parti İl Başkan ve belediye başkan eşleri ile sivil toplum temsilcilerinden oluşan toplum gönüllüsü kadınlar ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’in eşi de katıldı.

“ŞİDDET TERÖRÜNÜN DURDURULMASI GEREKİYOR”

Emine Erdoğan, programda yaptığı konuşmada, kadınlar olarak birlikte mücadele edilmesi gereken birçok konu olduğuna dikkat çekerek, “Maalesef son zamanlarda akla hayale sığmayacak şiddet olaylarına şahitlik ettik. Bu şiddet terörünün durdurulması gerekiyor” dedi.

“ANADOLU YÜKSEK AHLAKİ DEĞERLERLE MAYALANMIŞTIR”Erdoğan, şiddeti hayatın tüm alanlarından kaldıracak bir zihinsel dönüşüme ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Anadolu toprakları şefkat, sevgi ve yüksek ahlaki değerlerle mayalanmıştır. Hâl böyleyken, bu topraklarda şiddet kök salamaz. İşte bu nedenle, medeniyet değerlerimizi yeniden hatırlama vaktidir. Kadını ve erkeği ile şiddeti hayatımızdan uzaklaştıracak bir silkinişe ihtiyacımız var” dedi.

NEŞET ERTAŞ ÖRNEĞİ VERDİ

Emine Erdoğan, kadınlara bu noktada biraz daha fazla iş düştüğüne dikkat çekerek, “Neşet Ertaş ustanın dediği gibi, ‘kadınlar insandır, erkekler insanoğlu!’ Kadın, hayatın öğretmenidir. Erkekler de onun rahle-i tedrisinden geçer. Bu anlamda toplumu inşa eden bizleriz. Hem anneler olarak, hem de toplum gönüllüleri olarak bunun farkındalığı ile çalışmalı, insanı zenginleştirecek meşguliyetlere yönelmeliyiz. Çocuklarımız, gençliğimiz, bu anlamda tertemiz bir sayfadır ve geleceğimiz için güvencedir” diye konuştu.

Program, hatıra fotoğraf çekimiyle sona erdi. 
Haber okunma sayısı: 203

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-meclis-4-agustosta-toplanacak

Meclis 4 Ağustos’ta toplanacak

29 Temmuz 2020 Çarşamba 23:17
-ozkayadan-sosyal-medya-aciklamasi

Özkaya'dan sosyal medya açıklaması

29 Temmuz 2020 Çarşamba 23:13
-uysal-istisarelerde-bulundu

Uysal, istişarelerde bulundu

27 Temmuz 2020 Pazartesi 22:15
afyon-protokolu-ankarada

Afyon protokolü Ankara'da

23 Temmuz 2020 Perşembe 18:29
taytakin-belediyelere-destegi-suruyor

Taytak’ın belediyelere desteği sürüyor

22 Temmuz 2020 Çarşamba 21:43