istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

Evde Kal diyorsunuz da ya çözüm…!

evde-kal-diyorsunuz-da-ya-cozum

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya “Evde kal sokağa çıkma uyarıları düşük faizli kredi vermekle çözülecek iş değildir. Zaten geçimini hastalıktan önce de zor sağlayan esnafımız kredi verilerek tekrar borçlandırılacaktır” dedi.
31 Mart 2020 Salı 23:08

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, yaptığı yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi. İnkaya şunları söyledi:

“Millet olarak Cumhuriyet döneminde yaşanmamış bir sağlık savaşının içine girdik. Bu savaşa tüm dünya hazırlıksız yakalandı.Biz Türkiye olarak daha da hazırlıksız yakalandık. Sağlık çalışanlarımıza gerekli saygı ve hizmeti gösteremiyoruz.

Bu kahramanlarımızı alkışlamaktan başka yapmamız gereken görevlerimiz de var. Sağlık çalışanları bu savaşın fedaileridir.

İster Sağlık Bakanlığı, ister hayır hasenat sahibi işverenlerimiz, özel bir oteli sağlık çalışanlarımızın emrine vermelidir. Binlerce yatağa sahip ilimizdeki otellerden biri yada birkaçı bu kahramanlara tahsis edilmelidir.Bulaşıcı bir hastalıkla savaşan bu insanlar evdeki çocuklarına, anne, baba, eş ve dostlarına bulaştırmamak için kendilerini evde izole etmişlerdir.

Bu bulaşıcı hastalıkta her ülke kendi can derdine düşmüşken doktorun, hemşirenin, tüm sağlık hizmeti çalışanlarının korunup kollanması gerekir.

Bir babayiğit hayırsever iş adamının çıkıp bir oteli sağlık çalışanlarına sunmasını dört gözle bekliyoruz. Afyonkarahisar’ın da bu milletin de hayırseveri bitmez.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener; “Korona ile mücadele ederken hastasından virüs bulaşıp vefat eden  tüm sağlık çalışanlarının da şehit sayılmaları ve terör şehidi gibi davranılması gerekir” dedi.

Bu virüs nedeniyle en zorda olan gelir gurupları, küçük esnafımız, günlük gelirle el emeğiyle geçinen ameleler, berberler, lokanta sahipleri, kahvehane sahipleri, tamirci, küçük üretici, küçük çiftçi, garson, çırak, nakliyeci daha onlarca küçük iş kolu zor durumdadır.

Mahalli basınımızın da büyük bir bölümü bu hastalığın getirdiği şartlardan etkilenmiştir.

Yerel ve bölgesel radyo televizyon kuruluşları için yüksek bir bedele dönüşen telif bedelleri ödemelerinin ertelenmesi bu zor günlerde biraz olsun medya kuruluşlarına destek olacağını düşünüyoruz.

Görevlerini yapabilmeleri için mutlaka destek sağlanmalı ve acele edilmelidir.  Evde kal sokağa çıkma uyarıları düşük faizli kredi vermekle çözülecek iş değildir.

Zaten geçimini hastalıktan önce de zor sağlayan esnafımız kredi verilerek tekrar borçlandırılacaktır. Küçük esnafımız karşılıksız desteklenirken acele edilmelidir.

Bu zor günlerde Millet olarak birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerdeyiz.

Güvenlik güçlerimize, hizmet sektörü çalışanlarına kolaylık sağlanmalıdır.

Vatandaş olarak yetkililerin emir ve tavsiyelerine uymalıyız.

Bu zor günleri  sağlıkla atlatmak, bizim kurallara uymamıza bağlıdır. Yardımseverliğimizi, hoşgörülü olmayı, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi göstereceğimiz günlerdir.

Bu hafta içinde tekrar görüşülecek olan af konusunda  İYİ Parti’nin  şu konularda  tavrı tavizsiz ve nettir:

1-Türkçülük ve Atatürk e hakaret

2-Terör

3-Kadına şiddet ,kadın ve çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar,

4-Teröre finans temin eden zehir tacirliği ve her türlü kaçakçılık

5-Organize suç örgütleri, rüşvet ve irtikap, yolsuzluk konularında, tavizimiz yoktur.

Allah Milletimizi ve dünyayı korusun.” Haber okunma sayısı: 427

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER