istek okulları

26 Şubat 2020 Çarşamba

Hizmetlerle dolu 2019 yılı geride kaldı!

hizmetlerle-dolu-2019-yili-geride-kaldi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da hizmetlerle dolu 2019 yılını geride bıraktıklarını söyledi.
30 Aralık 2019 Pazartesi 21:46

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada 2019 yılında yapılan yatırımları anlattı. Eroğlu, şunları söyledi: “2019 yılını geride bırakırken 2020 yılına başlangıç yapacağız. Öncelikle ben bütün hemşerilerimizin yeni yılını gönülden tebrik ediyorum. 2020 senesinin ilimizde, ülkemizde ve Dünya’da birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımıza sağlıklı ve hayırlı bir ömür niyaz ediyorum.

2019 yılı, hem ilimiz hem de ülkemiz açısından yoğun bir yıl olmuştur. Her geçen gün büyüyen, kalkınan ilimiz Afyonkarahisar, 2019 yılında da pek çok yatırım ve hizmete ev sahipliği yapmıştır.

Malum olduğu üzere 31 Mart 2019 tarihinde ülkemizde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi, ilimiz Afyonkarahisar’da tam bir demokrasi şöleni havasında geçmiştir. AK Parti olarak bu seçimlerde büyük bir başarı elde ettik. Partimiz, Afyonkarahisar'da merkez dâhil olmak üzere 34 belediye ile Türkiye'de en çok belediye kazanan il unvanını almıştır. Cumhur İttifakı ise Afyonkarahisar'da 59 belediyenin 53'ünü kazanarak belediyelerin %90'ını almak suretiyle büyük bir başarıya imza atmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız 17 Şubat 2019 tarihinde ilimize gelerek vatandaşlarımızla bir araya gelmiştir. Yatırım maliyeti 1 milyar 172 milyon TL olan 118 eseri hizmete almıştır.SON 17 YILDA 25 MİLYAR TL’LİK MUAZZAM YATIRIM

İlimize muazzam yatırımlar yaparak Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik.

Bu yatırımları daha da ileriye götürmenin gayreti içindeyiz. Afyonkarahisar dönemimizde çok büyük gelişim gösterdi. PEK ÇOK ALANDA YATIRIMLARIN MERKEZİ OLDU.

17 yılda Hükümetimiz tarafından toplam 25 milyar TL’den fazla yatırım gerçekleştirdik. Ulaşım, eğitim, sağlık, ziraat ve hayvancılık, sulama ve ormancılık gibi alanlarda Afyonkarahisar büyük yatırımlar aldı.

Afyonkarahisar’ı yaşanılabilir bir şehir haline getirdik. Afyonkarahisarlıların hayallerini biz gerçekleştirdik. Yapılamaz denilen her projeyi biz Allah’ın izni ile milletimizle el ele vererek gerçekleştirdik. Hükümetimizin yatırım ve teşviklerinden en fazla yararlanan il Afyonkarahisar oldu.

AFYONKARAHİSAR, 7 KALEMDE TURİZMİN MERKEZİ OLUYOR

Afyonkarahisar’ın coğrafi konumu, iklimi, şanlı tarihi, sahip olduğu yer altı ve yer üstü tabii zenginlikleriyle turizm alanında çok önemli bir potansiyele sahiptir. İlimizi turizmin merkezi haline getirmek için büyük yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu yatırımları yaptıkça Afyonumuz bunun karşılığını alıyor ve almaya devam edecektir. 7 kalemde turizmi geliştireceğiz;

1.            Termal Turizm,

2.            Sağlık Turizmi

3.            Kongre Turizmi,

4.            Kış Turizmi

5.            Tabiat Turizmi,

6.            Spor Turizmi,

7.            Tarih ve Kültür Turizmi

Afyonkarahisar, şifalı kaplıcaları ile termal turizminin başkenti haline gelmiştir. Türkiye’deki toplam termal yatak kapasitesinin %33’ü Afyonkarahisar’dadır. İlimizde 10 adet 5 yıldızlı otel bulunmaktadır. Termal turizmde toplam yatak kapasitesi 26.000 civarında olup, bu sayı her geçen gün artmaktadır.

2019 yılı Eylül ayında Double Tree by Hilton Otel hizmete girmiştir. Bir taraftan yeni oteller hizmete girerken diğer taraftan da mevcut otellerimiz Dünya’nın en iyi otelleri ödülünü almıştır. NG Afyon Otel, Dünya’nın en lüks oteli seçilirken, İkbal Termal Otel de Dünya’nın en lüks aile oteli seçilmiştir.

Ülkemizde ve ilimizde termal turizmi ve bununla bağlantılı olarak sağlık turizmini daha da geliştirmek ve bu alanda daha profesyonel çalışmak için “Sağlık Özel Endüstri Alanı” projesini hayata geçirmek istiyoruz. Bu konuyla alakalı 2019 yılında önemli çalışmalar gerçekleştirdik.

2019 yılında ilimiz çok önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapmıştır. Dünya Motokros Şampiyonası 2018 yılından sonra 2019 yılında da Afyonkarahisar’da gerçekleştirilmiştir. Bu sene Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen şampiyona 6 kıtadan takriben 180 dünya televizyonu tarafından canlı ve banttan yayınlanmıştır. Bu organizasyon şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlamıştır.

SAĞLIK VE EĞİTİMDE MERKEZ OLDUK

İlimiz ve ilçelerimize sağlık alanında büyük yatırımlar gerçekleştirdik. 20’si hastane olmak üzere 40 sağlık tesisi kazandırdık. Şehrimize 400 yatak kapasiteli devlet hastanesi kazandırdık.

300 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yaptık. Türkiye’nin en ileri teknolojiyle donatılmış Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini Afyonkarahisar’da yaptık. 2019 yılında da ilçelerimizde yeni sağlık tesislerinin inşaatlarına başladık.

Eğitim alanında ise hem Afyonkarahisar merkezde, hem de ilçe ve köylerimizde eğitim altyapısını güçlendirdik. İnşa ettiğimiz yeni, modern dersliklerle geleceğimizin teminatı yavrularımıza nezih eğitim ortamları oluşturduk. İstihdam edilen öğretmen sayısını iki katına çıkarttık.

2018 yılında kurulan şehrimizin ikinci üniversitesi Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 2019 yılında büyümesini sürdürdü. Bu üniversitemizde 4 Fakülte, 1 Enstitü,

1 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. 2019 yılı Kasım ayında Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde Spor Bilimleri Fakültesi kurulmuştur.

ULAŞIMDA MUAZZAM YATIRIMLAR YAPTIK

Afyonkarahisar son 17 yılda ulaşım alanında muazzam bir yatırım yaptık. İlimize takriben

6 milyar TL’lik büyük bir yatırım yaptık. Bölünmüş yol uzunluğu 54 km’den 571 km’ye yükselmiştir. Bütün ilçelerimizde ulaşımı daha kolay hale getirdik. İlimize modern bir otogar kazandırdık. Ülkemizin 4. Büyük havalimanını olan Zafer Havalimanını inşa ettik.

İlimizin ve bölgenin en büyük ulaşım projesi olan Ankara-Afyonkarahisar-İzmir Hızlı Tren Projesinde 2019 yılında büyük mesafe kat edildi. Çalışmaları devam eden bu mega proje tamamlandığında Afyonkarahisar - Ankara arası 1 saat 15 dakikaya, Afyonkarahisar İzmir arası 2 saat 15 dakikaya inecektir.

SU VE ORMANCILIK ALANINDA CUMHURİYET TARİHİNİN YATIRIMINI YAPTIK

Orman ve su alanında son 17 yılda takriben 3,7 milyar TL’lik yatırım yaptık. 39 baraj ve

23 gölet inşa ettik. 11 baraj ve 3 göletin de inşaatı devam etmektedir. 21 baraj ile 22 göletin ise plan ve proje çalışmaları devam etmektedir. Toplam 71’i baraj, 48’i gölet olmak üzere 119 baraj ve göleti Afyonumuza kazandırmış olacağız. Bu bir rekordur.

İlimizin ve bölgenin en büyük barajı olan Çay Barajında da çalışmalar devam etmektedir. İnşallah 2020 yılının ilk yarısında bu barajda su tutulmaya başlanacaktır.

Modern basınçlı kapalı sistem sulama tesisleri inşa ettik. 588.586 dekar münbit araziyi sulamaya açtık. Böylece çiftçilerimize yıllık 650 milyon TL zirai gelir artışı sağladık.

Şehrimizin içinden geçen ve kötü görüntüsü ve kokusu ile vatandaşlarımızın “Kokarçay” olarak isimlendirdiği dereyi ıslah ederek şehrin gerdanlığı haline getirdik.

İlimizde muazzam ağaçlandırma çalışmaları yaptık. Afyonkarahisar’ın orman alanını büyük oranda arttırdık. Afyonkarahisar’ın 2003 yılında yüzölçümünün %16,6’sı orman iken Bu oranı %19,8’e çıkardık. 2.339.840 dekar olan orman varlığını 2.788.360 dekara çıkardık. Takriben 107 milyon adet fidan diktik.

Afyonkarahisar’ı Ege’nin yıldızı yapacağız dedik ve yaptık. Şimdi hedefimiz ülkemizin yıldızı yapmaktır. Bu hedef doğrultusunda gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızda en büyük destekçimiz aziz hemşerilerimizdir.

2020 yılında da Afyonkarahisar’a büyük hizmetler ve yatırımlar yapacağız. Ülkemiz ve Afyonkarahisar 2023 yılı hedeflerine emin adımlarla yürümektedir.

2020 senesinin bütün hemşerilerimize sağlık, huzur getirmesini ve birlik, beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyorum.” Haber okunma sayısı: 101

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR