AK PARTİ

23 Mart 2019 Cumartesi

Fatih Çetinkaya

Huzur ve barış için çoğulcu yapıya uygun bir eğitim modeli

huzur-ve-baris-icin-cogulcu-yapiya-uygun-bir-egitim-modeli

Milletvekili Aday Adayı Şükrü Ersoylu, “Türk eğitim sisteminde ülkemizde huzur ve barışın sağlanabilmesi için toplumun çoğulcu yapısını dikkate alan bir eğitim modeli uygulanmalıdır" dedi.
15 Mayıs 2018 Salı 21:52

Ersoylu konuşmasında; “Toplumun ülkeye olan mensubiyet duygusunun oluşabilmesinin yolu Adalet-Hukuk-Hizmet ve Güvenlik ihtiyacının karşılanmasıyla mümkündür.  Tek tip insan yetiştirme kaygısının insanlarımızın tercihlerini yok varsayması sonucunu doğuracağı bunun da huzur ve barış ortamını tahrip edeceği gözden uzak tutulmamalıdır. Eğitim devletin ideolojik aygıtı olma pozisyonundan çıkartılarak temel zorunlu dersler dışında uygulanacak program ve müfredatın okul açanlar ya da okuldan yararlananların istek, görüş ve beklentileri doğrultusunda esnek bir yapıya kavuşturulması gereği vardır” dedi.

Ersoylu konuşmasına şöyle devam etti; “Kendisine ailesine topluma yararlı iyi insan yetiştirilebilmesi için müspet ilimlerin yanı sıra insanların manevi varlıklarını geliştirebilecekleri bir eğitim modeli hepimizin özlemidir. 4+4+4 eğitim sistemi ile oluşturulan eğitim modeli daha verimli hale getirilerek geliştirilmeli ve daha ileri adımlar atılmalıdır. Bununla beraber eğitim müfredatı ve okullar istihdam’a paralel olarak yapılandırılmalıdır. Bu sayede huzur barış refah ve mutlu insanların yer aldığı daha güçlü bir Türkiye oluşacağına inanıyorum.”

  Haber okunma sayısı: 128

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR