istek okulları

07 Haziran 2020 Pazar

İktidar maymuna bak deyip...!

iktidar-maymuna-bak-deyip

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Öğretmen (kamuda çalışan) nikahını Devlete kıymıştır. Onun istediği gibi davranmak giyinmek zorundadır. İktidar maymuna bak deyip gündemimizdeki hayati konuları unutturmaktadır” dedi.
26 Kasım 2019 Salı 19:47

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, haftalık olağan basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Başkanlık Sistemi, eğitim ve yerel sorunlara değinen İnkaya şunları söyledi: “İscehisar İlçemiz Karaağaç Köyünden Uzman Onbaşı Mustafa Akkaya, Barış Pınarı Harekatında trafik kazası sonucu yaralanmış, tedavi gördüğü Şanlıurfa’da Şehit düşmüştür.

Şehidimize Allahtan rahmet, Yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.

İYİ Parti kurulduğu günden beri Partili Cumhurbaşkanlığına karşı olduğunu açıklamış bir partidir.

Geliştirilmiş Parlamenter sisteme geçmek için destek vereceğimizi açıklıyoruz.Sözlerimizi kimseler duymuyor.

Daha sonra bu konuda söylediğimiz sözler çarpıtılarak ‘Aaaaa İyi Parti, AKP ile ortaklık yapmak için 5-6 Bakanlık istiyor’ diye yaygara ediliyor.

Ayıptır, ayıp.

Tekrar ediyoruz; “İYİ Parti Geliştirilmiş Parlamenter Sisteme geçmek için, Anayasa değişikliğinde AKP’ye destek vereceğini açıklamıştır.”

Partili Cumhurbaşkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapısına zarar vermiştir.

29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyet yönetimi bu Cumhuriyet sistemi değildir.

Evet, halk oylamasıyla gelmiş bir Anayasa değişikliğiyle Partili Cumhurbaşkanlığı yönetimine geçilmiştir.

Yüce Türk Milletinin kararına karşı çıkmıyoruz.

Ancak kısa zamanda; değme hukukçuların dahi anlayamadığı bu sistem, mazlum Milletimize oylattırılmıştır.

 Bu sistemle ne mi olmuştur?

1-      Tarafsız olan Cumhurbaşkanlığı makamı taraflı olmuştur.

2- İsterse, TBMM’nin alanlarına müdahale edebilir duruma geçmiştir.

3- Vatandaşlar Cumhurbaşkanının Partisinden olmazsa bürokraside işlerinin olmayabileceğini zannetmektedirler.

4- Yargı mensupları Adalet Bakanlığı ile ilgili işlerde partili olmazlarsa zarar görebileceklerini zannetmektedirler.

5- Cumhurbaşkanı bu gün iyi niyetli ellerde olabilir, yarın devlet anlayışında kötü niyetli insanların eline geçerse istenmeyen durumlarla karşılaşabiliriz.(Dinamit Örneği gibi; iyi niyetliler dinamitle kaya kırar yollar yapar, kötü niyetliler yola döşer cana kıyar)

İşte bu nedenle İyi Parti, partili Cumhurbaşkanlığı (Başkanlık Sisteminin) Anayasamızda değişiklik yapılarak Geliştirilmiş Parlamenter sisteme geçmek için AKP’ye destek vermeye hazırdır diyoruz.

Parti Sözcümüz İyi Parti Milletvekili Sayın Yavuz Ağıralioğlu’nun tüm konuşmaları sözlü ve görsel basında  (TV) da ve yazılı basında yeterince yer alamamaktadır.

 İyi Parti kurulduğu günde beri (iki yıldır) ulusal basında gerektiği gibi yer alamamaktadır.

Amacımızı, derdimizi bir türlü Yüce Türk Milletine yeterince anlatamıyoruz.

Geçtiğimiz Pazar; iki gün önce öğretmenler günüydü.

Afyonkarahisar’da Mahalli Televizyonumuzu izlerken Öğretmenler günü töreninde şöyle bir habere şahit olduk.

‘Afyonkarahisar Valisi göreve yeni başlayan ve öğretmen andını yapan bir öğretmeni yanına çağırıp kıyafetiyle ilgili uyarılarda bulundu.’

Aynı akşam ulusal basında ‘Konya Valisi de kendisi konuşurken ayak ayaküstüne atıp oturan gazeteciyi, öğretmen zannederek saygıya davet etti.’

Her iki duruma da vatandaş olarak çok içerledik!

Birincisinde İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı ve Öğretmen olmam nedeniyle Haftalık basın bültenlerimizde öğretmenlerin kılık kıyafet konusunun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce çözülmesi gerektiğini söylemiş, yazmıştık.

Derin bir konu olduğundan ve İyi Partinin sözlerinin İktidar Partisi AKP ve atadığı bürokratlarca kaale alınmadığından bununla ilgili önlemler alınmamıştı.

İktidara yakınlığı savunulan bir Eğitim sendikası da sözde asilik yaparak kıyafet serbestisini uygulamaya getirmiş; sakallı, acayip bıyıklı, yırtık pantolonlu, spor giyimli erkek öğretmen ve çalışanlar çoğalmıştı.

Yalnız,  kıyafetle ilgili bu uyarının önce İl Milli Eğitim Müdürüne yapılması gerekirdi.

Uyarı makamda yapılmalıydı. Zira toplumda yapılan uyarı ikaz ve eleştiriye dayanamayıp ölen öğretmenler de vardır.

Öğretmen (kamuda çalışan) nikahını Devlete kıymıştır. Onun istediği gibi davranmak giyinmek zorundadır.

Ama biz isterdik ki öğretmenin örnekliği liderliği ve eğitim öğretim başarıları konuşulsun. Gene öğretmenlik mesleği sudan bahanelerle ve kötü örnekler yüzünden yaralar aldı.

AKP iktidarında yani 17 yıldır kadına uygulanan şiddet olayları da fazlasıyla yaşanmaktadır.

 Dün yani 25 Kasım Pazartesi günü Kadına Şiddetle Mücadele Günü olarak anıldı. Biz de İyi Parti Afyonkarahisar Teşkilatı olarak vatandaşlarımıza ulaşıp bu konuda 6284 Sayılı Kanundan gerektiğinde yararlanmalarını broşürlerle duyurduk.

 Bizi anamız, eşimiz, kızımız, halamız, teyzemiz, ninemiz, kısacası hayatımızın yarısı olan kadına daha şefkatli davranmamız gerektiğini anlattık.

Kayseri İlimizde Kadına şiddetle ilgili Basın bildirisi dağıtan İYİ Parti’li guruba saldıran, ne yaptığını bilemez duruma gelmişleri de şiddetle kınıyoruz. ‘Cennet Anaların ayaklarının altındadır’ emrine uymaya davet ediyoruz.

Bu hafta gündemde olan konulardan birisi de CHP’den bir Milletvekilinin Cumhurbaşkanlığı Köşküne (Saraya) giderek görüştüğü konusudur.

Ne yazık ki Türk kamuoyu Milletin tamamını ilgilendirmeyen bu konuya yönlendirilerek; Mülteci Suriyeliler’in durumu, siyanürle intiharlar konusu, vergiler ve hızına dahi yetişilemeyen zamlar konusu, AKP’nin Türk Milli Eğitimindeki başarısızlığı.

Afyonkarahisar’da Yüksek Hızlı Trenin hala ilimize gelememesi, Askeri Havaalanının sivil uçuşlara açılamaması, raylı sistem inşaatının başlamaması, İl Genel Meclisinde 2019 yılında yapılması gereken işlerin yüzde 35’inin yapılamaması, eğitimde başarının arttırılması için alınan önlemlerin açıklanamaması.

Afyonkarahisar Valiliğimizce düzenlenen Gastronomi değerlendirme toplantısına İYİ Parti’nin davet edilmemesi, diğer muhalefet partilerinden de hiç kimsenin olmadığı tahammülsüz davranışlara devam edildiği gözleniyor.

İktidar maymuna bak deyip gündemimizdeki hayati konuları unutturmaktadır.” Haber okunma sayısı: 264

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR