istek okulları

25 Şubat 2020 Salı

İlimiz kongre ve festival merkezi haline geldi

ilimiz-kongre-ve-festival-merkezi-haline-geldi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, ‘Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali’ne katıldı. İlimizin kültürel değerlerinin görücüye çıktığı festivalde bir açıklama yapan Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın sadece maddi değil, manevi anlamda da ayakları olan bir şehir olduğunu kaydetti.
13 Ekim 2019 Pazar 22:05

Afyonkarahisar Zafer Meydanında ilki gerçekleştirilen ‘Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Festivali AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de ziyaret etti.  Stantları tek tek gezen Yurdunuseven’in eserlere büyük bir hayranlıkla inceledi.

“İLİMİZ KONGRE VE FESTİVAL MERKEZİ HALİNE GELDİ”

Burada bir açıklama yapan Yurdunuseven, “Afyonkarahisar her yönüyle kabuğunu kırdı. Sadece termal veya lezzeti ile değil, artık kongre ve festival merkezi haline de geldi. Bugün gerçekleştirdiğimiz geleneksel el sanatları festivaliyle, çok güzel bir organizasyonla halkımızın karşısına çıktık. Bunda emeği geçen öncelikle başta Kültür Müdürlüğümüz olmak üzere Belediye Başkanımız ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Buradan tüm Afyonkarahisar halkına sesleniyoruz; Afyonkarahisar sadece maddi ve manevi anlamda da ayakları olan bir şehir” dedi.

“HALKIMIZIN BURAYI GÖRMESİNİ İSTİYORUM”

Yurdunuseven açıklamasını, “Peygamberimizin buyurduğu üzere ‘Allah güzeldir, güzeli sever. Bu nedenle hüsn-i hat sanatının da sergilendiği, bununla birlikte diğer bütün geleneksel el sanatları eserlerinin sergilendiği festivalimize halkımızı davet ediyoruz. Biraz önce söylediğim gibi Kur’an-ı Kerim Mekke'de indi, Mısır'da okundu, İstanbul'da yazıldı bunları gelip burada görmek isteyen halkımızın burayı görmesini gönülden istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadeleri ile noktaladı. 
Haber okunma sayısı: 272

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR