bayram üst

26 Mayıs 2020 Salı

“İnsanlığınıza yazıklar olsun!”

insanliginiza-yaziklar-olsun

CHP Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi'nin iş makinesiyle yapılması gereken bir işin asgari ücretli işçiye yaptırılmasına tepki gösterdi. Köksal, “Ölürse, gariban ölsün diye hareket eden kendileri maskelerini takıp sosyal mesafelerini koruyan canı tatlı beyefendilere yazıklar olsun” dedi.
09 Nisan 2020 Perşembe 21:09

Corona salgınının yoğun olduğu bugünlerde Afyonkarahisar Belediyesi’nin bir iş makinesiyle temizlenecek olan yere belediyedeki asgari ücretli işçiyi sokup çalıştırmasına CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal sert bir tepki gösterdi.

Burcu Köksal işçilerin virüs salgınına rağmen işçilerin sağlığının tehlikeye atıldığını belirterek şu tweeti attı:

“Korona salgınının olduğu bugünlerde Afyonkarahisar belediyesinin bir iş makinesiyle temizlenecek olan yere belediyedeki asgari ücretli işçiyi sokup ölürse gariban ölsün diye hareket eden kendileri maskelerini takıp sosyal mesafelerini koruyan canı tatlı beyefendilere yazıklar olsun.”

SAĞLIKLARI HİÇE SAYARAK ÇALIŞMAK ZORUNDA BIRAKILDIMilletvekili Burcu Köksal konuyla ilgili şunları söyledi;

* Corona virüsü salgınından etkilendiğimiz bugünlerde Afyonkarahisar belediyesi taşkın koruma kanalında temizlik çalışması yaptırdı.

* Ancak bu çalışma elekli basit bir iş makinesi tarafından yapılabilecekken, belediyede çalışan temizlik işçilerine yaptırıldı.

* 15 kişiden oluşan temizlik işçileri ekibi ne yazık ki corona virüsü salgınının olduğu bugünlerde ekmek parası için sağlıklarını hiçe sayarak çalışmak zorunda bırakıldı.

* İşçiler kanalda dip dibe pislik içinde çalışmak zorunda kalırken, belediyenin su kanalizasyon ve temizlik işleri müdürü ile temizlik işlerinden sorumlu çavuşu maskelerini takıp sosyal mesafelerini koruyarak işçilerin çalıştığı kanalın üstünde poz verdiler. 


Haber okunma sayısı: 348

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

en-guzel-firsat-zamanlari

En güzel fırsat zamanları

22 Mayıs 2020 Cuma 17:36
yan-yana-olmadan-da-bir-olmayi-biliriz

Yan yana olmadan da bir olmayı biliriz

22 Mayıs 2020 Cuma 17:21
biz-bunun-sovunu-yapacak-degiliz

Biz bunun şovunu yapacak değiliz

20 Mayıs 2020 Çarşamba 21:50
kendinizi-elestirilmez-ilan-etmissiniz

Kendinizi eleştirilmez ilan etmişsiniz

19 Mayıs 2020 Salı 23:43
bugun-bizim-dogum-gunumuz-

Bugün bizim doğum günümüz

19 Mayıs 2020 Salı 18:59