AK PARTİ

22 Şubat 2019 Cuma

Fatih Çetinkaya

Kaybedenler koltuklarını bıraksın!

kaybedenler-koltuklarini-biraksin

CHP İl Başkanı Savaş Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında, “Sorumlu siyaset anlayışı gereği, kaybedenlerin bizler de dahil olmak üzere koltuklarını bırakmaları gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
27 Haziran 2018 Çarşamba 20:17

24 Haziran’da yapılan seçimler sonrasında CHP İl Başkanı Savaş Erdoğan, Merkez İlçe Başkanı Vedat Sever, Emirdağ İlçe Başkanı Recep Özer, Şuhut İlçe Başkanı Atila Karaman, Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Çengel, Çay İlçe Başkanı Ali Selvi, Sinanpaşa İlçe Başkanı Harun Güner, İhsaniye Belediye Başkanı Halil Ceylan, Çobanlar İlçe Başkanı Beytullah Duman ve Kadın Kolları Başkanı Şenay Sarman ortak bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada, 24 Haziran’da yapılan seçimin eşit koşullarda ve demokratik bir ortamda yapılmadığı ifade edilerek, “Bir taraf devletin tüm imkânlarını kullanmış, diğer taraf ise maddi olanaksızlıklar ve medya gücüne karşı mücadele etmiştir. Eşit koşullarda olmayan bu seçimi kaybettiğimiz ortadadır” denildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Ancak bunları birer mazeret olarak kabul etmiyoruz, buradan bir öz eleştiri yapmak gerekirse halkımıza kendimizi yeterince ifade edemediğimiz de ortadadır.

1-      Örgütlü bir mücadele yaratılamamıştır.

2-     
Genel Merkezin Örgütler üzerinde uyguladığı politika adeta Türkiye’de uygulanan tek adam rejiminin örneğidir.

3-     
Aday belirleme sürecinde ve yönteminde adeta “ben ne diyorsam o” anlayışıyla Örgütlerin görüşü dikkate alınmamıştır. Örgütün sinerjisi bozulmuştur.4-      Bizler Sosyal Demokrat anlayışın gereği olarak kaybedenin, başaramayanın çekilmediği gençlerin önünün açılmadığı siyaset anlayışını doğru bulmuyoruz.

5-      Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Örgütü olarak her seçim sonunda kazandığımızın telkinine inandırılmak istemiyoruz.

6-      Sonuç olarak seçimin kaybedeninin Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü bu Ülkenin tüm Atatürkçü, Laik, Cumhuriyetçi ve Devrimci kadroların olduğunu düşünüyoruz.

7-      Sorumlu siyaset anlayışı gereği, kaybedenlerin bizler de dahil olmak üzere koltuklarını bırakmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Bu bağlamda Tüm İl Başkanları’nı, İlçe Başkanları’nı, Kurultay Delegelerini, Kadın ve Gençlik Kolları’nı, Parti Meclisi’ni, MYK’yı ve Milletvekillerini göreve davet ediyoruz. Herkes bilmelidir ki şahsi bir çıkar düşünmeden Demokrasimizin korunması ve geliştirilmesi adına bu açıklamayı yapmayı Kamuoyu ’nu bilgilendirmeyi Devrimci bir duruş olarak görev biliyoruz. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk devrim ve ilkeleri, yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti.”

 Haber okunma sayısı: 372

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR