bayram üst

26 Mayıs 2020 Salı

Küçük Esnafa Destek Ol Türkiye

kucuk-esnafa-destek-ol-turkiye

Zincir market ve markalara yem edilen küçük esnaf için de önlem alma vakti: “Küçük Esnafa Destek Ol Türkiye”
09 Nisan 2020 Perşembe 19:19

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, partisi tarafından düzenlenen bir kampanyayı kamuoyuna tanıttı.

Uysal, Demokrat Parti tarafından küçük esnaf için yeni bir kampanya başlattıklarını söyleyerek “Partililerimizden başlayarak temennimiz, bu zor şartlarda mahallemizdeki esnafımıza, bakkala, manava, kasaba, nalbura sahip çıkılması” dedi.

Kampanya hakkında bilgi veren Genel Başkan Uysal’ın açıklaması şöyle:

“KÜÇÜK ESNAF İÇİN DE ÖNLEM ALMA VAKTİ”“Ülkemizi ve dünyayı derinden etkileyen, hayat şartlarımızı değiştirdiği gibi muhakkak surette ekonomik şartlarımızı da etkileyecek büyük bir buhranın içerisindeyiz.

Küresek salgın, dünyanın her köşesinde her gün yüzlerce insanın ölümüne sebep olurken, kısa ve uzun vadede de siyasal kuramları, kavramları ve iddiaları alt üst edecek gibi görünüyor.

Yaşanmakta olan ve yaşanması muhtemel daha büyük ölçekli bu alt üst oluşlar için bir taraftan devletler, bir taraftan da sektörler ve sivil toplum, bugünden bir önlem alma gayreti içerisinde.

Dünyanın en büyük üretici ekonomilerinin bile yakın gelecek için ekonomik tahminleri ne yazık ki hiç iç açıcı değil.

Mal ve hizmet üretiminde lider ülkelerin sahip olduğu kaygı dahi, özellikle son 20 yılda küresel kapital sistemde, tarım sektörü başta olmak üzere üretici unsur olmaktan çıkarılıp, tüketici unsur haline getirilen ülkemiz için, riskin nasıl daha ciddi bir mahiyete sahip olduğunu göstermektedir.

Ülkemiz için zaten yaşanmakta olan ekonomik kriz, bir de salgına bağlı önlemler vesilesiyle daha da derinleşecek gibi görünüyor.

Bu vesileyle Demokrat Parti olarak, ülkemizde COVID-19 vakasının tespit edildiği ilk günden bu yana, özellikle tarım ve muhtelif üretim sektörlerinde alınması gereken önlemleri sıralamış, ilgililerin dikkatine sunmuştuk.

“KÜÇÜK ESNAF ZİNCİR MARKET VE MARKALARA YEM EDİLDİ”

Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus daha var; o da gelirleri küçülen, derdi sıkıntısı büyüyen ve zaten uzun yıllardır küresel, zincir market ve markalara yem edilen küçük esnaf!

Bugün onlar için de, stok imkanı olmayan, elde avuçta bulunanı mahallelisi mağdur olmasın diye seferber eden, enflasyona komşusunu, mahalle eşrafını ezdirmeyen, yoklukta “hallederiz” diyebilen küçük esnaf için de önlem alma vakti.

“KÜÇÜK ESNAFA DESTEK OL TÜRKİYE”

Demokrat Parti olarak bugün hep beraber  “Küçük Esnafa Destek Ol” diyoruz.

Partililerimizden başlayarak temennimiz, bu zor şartlarda mahallemizdeki esnafımıza, bakkala, manava, kasaba, nalbura sahip çıkılması.

Bir çağrıda bulunuyor ve Demokrat Parti olarak bir kampanya başlatıyoruz; Küçük Esnafa Destek Ol Türkiye” Haber okunma sayısı: 275

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

en-guzel-firsat-zamanlari

En güzel fırsat zamanları

22 Mayıs 2020 Cuma 17:36
yan-yana-olmadan-da-bir-olmayi-biliriz

Yan yana olmadan da bir olmayı biliriz

22 Mayıs 2020 Cuma 17:21
biz-bunun-sovunu-yapacak-degiliz

Biz bunun şovunu yapacak değiliz

20 Mayıs 2020 Çarşamba 21:50
kendinizi-elestirilmez-ilan-etmissiniz

Kendinizi eleştirilmez ilan etmişsiniz

19 Mayıs 2020 Salı 23:43
bugun-bizim-dogum-gunumuz-

Bugün bizim doğum günümüz

19 Mayıs 2020 Salı 18:59