CACTUS

20 Haziran 2019 Perşembe

Kumpası Yüksek Seçim Kurulu bozmak zorundadır

kumpasi-yuksek-secim-kurulu-bozmak-zorundadir

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, İstanbul’da halkın iradesinin hiçe sayıldığını, her sandıktan Ekrem İmamoğlu’nun adının çıktığını söyledi.
10 Nisan 2019 Çarşamba 19:47

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar PTT Merkez Şubesi önünde yapılan açıklamada Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) çağrıda bulunuldu. Programa CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya ve CHP, İYİ Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ile partiler katıldı.

İKTİDAR İŞİNE GELDİĞİ YERDE İTİRAZLARI KABUL ETMEDEN TAMAM DİYOR

İktidarın İstanbul’da yaptığı itirazlara ilişkin açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde halkın iradesi hiçe sayılıyor. İktidar işine geldiği yerde itirazları kabul etmeden tamam diyor. Ama işine gelmediği kaybettiği yerlerde de itiraz ediyor. Ben önceki gün CHP İl Başkanı olarak İstanbul’daydım. Oradaki manzara çok enteresan. Bütün sandıklar tekrar sayılıyor. Geçersiz oylar yeniden sayılıyor. Yukarıdan aşağıya sayıyorsun, Ekrem İmamoğlu çıkıyor. Sağdan sola sayıyorsun, soldan sağa sayıyorsun Ekrem İmamoğlu çıkıyor. Arada 14 bin, 15 bin oy farkı var. Bazı yerlerde 1 oy yeter diyenler bugün suskunluğunu bırakıyor, 1 oy yetmez, 15 bin oy yetmez diyebiliyorlar. Halkın iradesi hiçe sayılıyor. Onun için biz İYİ Parti Başkanım ve yönetimi kurulumuzla beraber bu haksızlığa dur demek istiyoruz.” dedi.

KUMPASI YÜKSEK SEÇİM KURULU BOZMAK ZORUNDADIR

Yüksek Seçim Kurulu’na yayınladıkları deklarasyonu bildiren Ercan, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak 81 ilde eş zamanlı olarak YSK’ya bir deklarasyon yayınlıyoruz. Yüksek Seçim Kurulu, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır. Yüksek Seçim Kurulu seçimde kaybedenlerin devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır. Yüksek Seçim Kurulu iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurdukları baskılara boyun eğmemek zorundadır. Yüksek Seçim Kurulu demokrasi değil seçimsiz bir Türkiye isteyen iktidar sahiplerine dur demek zorundadır. Yüksek Seçim Kurulu, hukukun üstünlüğü mü yoksa iktidar sahibi üstünlerin hukuku mu? Buna açık ve net bir şekilde cevap vermek zorundadır.Yüksek Seçim Kurulu’nda hakimler mi var yoksa iktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istediği kişiler mi var? Bunu demokrasiden yana kararlarıyla göstermek zorundadır. Özetle iktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak demokrasiye karşı kurulan kumpası Yüksek Seçim Kurulu bozmak zorundadır. Şuan Yüksek Seçim Kurulu tarihsel sorumluluk altındadır. Biz adalet bekliyoruz. Bu durumu ülke kaldıramaz, onun için Yüksek Seçim Kurulu’nun tarihi sorumluluğu bilmesi ve yerine getirmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Ercan konuşmasının sonunda Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174’üncü yıl dönümünü ve Polis Haftasını kutladı. 
Haber okunma sayısı: 127

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bu-secim-adalet-hukuk-ve-hak-secimidir

Bu seçim adalet, hukuk ve hak seçimidir

18 Haziran 2019 Salı 22:13
mustafa-col-istanbulda

Mustafa Çöl İstanbul’da

18 Haziran 2019 Salı 19:51
afyonun-tum-siyasetcileri-istanbulda

Afyon’un tüm siyasetçileri İstanbul’da

17 Haziran 2019 Pazartesi 22:16
-ak-parti-2-kisiyi-ihrac-etti

AK Parti 2 kişiyi ihraç etti

17 Haziran 2019 Pazartesi 21:55
torpilli-atamayi-kim-istedi

Torpilli atamayı kim istedi?

11 Haziran 2019 Salı 23:46

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR