KOLAYLI YENİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi

Millet siyasi kavgalardan bıktı

millet-siyasi-kavgalardan-bikti

“Adalet Kurultayı”nı Çanakkale’de yapacaklarını söyleyen CHP İl Başkanı Demirkırkan, “Siyasi kavgalardan bu millet bıktı. İlimizden “benim de söyleyecek sözüm var”, “bana adaletsizlik yapıldı”, “hakkımı aramak istiyorum” diyen herkesi bekliyorum” dedi.
09 Ağustos 2017 Çarşamba 22:50

Cumhuriyet Halk Partisi haftalık olağan basın toplantısı düzenledi. Gündemi değerlendiren İl Başkanı Kemal Demirkırkan şunları söyledi: “CHP olarak Genel Başkanımız önderliğinde Ankara’dan İstanbul’a kadar yaptığımız ve bütün toplum kesimlerini davet ettiğimiz Adalet Yürüyüşü ülke genelinde büyük ilgi uyandırdı. Şimdi de haksızlığa, hukuksuzluğa karşı tüm mağdurların sesini yükselteceği partiler üstü bir kurultayı, “Adalet Kurultayı”nı Çanakkale’de toplayacağız. Kurultay alanında tıpkı Adalet Yürüyüşünde olduğu gibi parti bayrağı, amblemi olmayacak. Toplumun tüm kesimlerini davet ederek, bizim gibi düşünmeyenlerin düşüncelerini alacağız. Madem birlikte yaşıyoruz, madem bu ülkede yaşıyoruz, huzur içinde birlikte yaşayalım. Oturalım birlikte tartışalım. Siyasi kavgalardan bu millet bıktı. Eğitimde adaleti, emekte adaleti nasıl sağlayacağız? İş güvencesi olmayan taşeron işçisinin dertlerini tartışacağız. Adaletli bir toplumun nasıl olacağını tartışacağız.

Birlikte huzur içinde nasıl yaşayacağımızı tartışacağız. Çocuk istismarcılığından, kadın cinayetlerine, mahkemedeki adaletsizliğe kadar her konuda en doğruyu bulmaya çalışacağız. İlimizden de “benim de söyleyecek sözüm var”, “bana adaletsizlik yapıldı”, “hakkımı aramak istiyorum” diyen herkesi 26+30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’ye davet ediyorum. Haziran 2017 tarihinde TBMM’de kabul edilen Üretim Reform Tasarısı’nda Sanayicilere destek olmak için TRT payının sanayi sektörü üzerinden kaldırıldığını açıklamıştı. Aradan çok geçmedi TRT payının kimlerden alınacağı, eksiği kimin tamamlayacağı belli oldu. Dar gelirli halk. İlk kez 5 Haziran 2017’de bakanlar Kurulu kararıyla başlatılan uygulamayla TRT payı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar üzerinde TRT payı % 6 olarak belirlenmişti. Aradan 2 ay geçti oran % 10’a çıkartıldı.

Yani aldığını her telefon için % 10 TRT payı vereceksiniz.. Dar gelirliden topladığı bu haraçlarla TRT’ye halkın cebinden 500 milyon TL aktarılacak. Her fırsatta Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine saldıran iktidarın borazanı TRT ne yapacak. Bu para ile yandaşlara program çektirecek, 17 kanalının tamamında AKP reklamı yapacak. Bilgi çağında kullanımı zorunlu olan Cep telefonlarından alınan vergiler; Özel Tüketim Vergisi (ÖTV): %25, Katma Değer Vergisi (KDV): %18, TRT Bandrolü: %10 Yani 3000 TL’ye aldığını bir telefona 1200 TL vergi ödüyoruz. Trabzon’da halka hitap eden AKP genel Başkanı “İşte millet gerisi illet “ demiş. Halkının yarıdan fazlasını illet göre bir anlayıştan Türkiye’yi birleştirmesini beklemeyin. Bu anlayış bölme, parçalama, kamplaştırma anlayışıdır. Biz bu ülkede birlik içinde dirlik içinde yaşamak istiyoruz. Bu söylemleri yanlış buluyoruz.

İlimizde yapılan Milli Eğitim Müdürlüğü idareci mülakatlarında yandaş sendika üyelerinin atandığı, diğer sendikalara bağlı adayların hemen tamamının aynı puanla elendiği ifade ediliyor. Son yönetici mülakatlarından sonra, kimse bize Yenikapı ruhundan, liyakatten ve hakkaniyetten bahsetmesin!  15 Temmuz’dan hatta 17-25 Aralıktan önce uygulanan torpil ve kadrolaşma zihniyeti hala aynen devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar Valiliğinden ilimizde yaşayan mültecilerin ve göçmenleri sayısı, yeme, içme barınma ihtiyaçlarının kim tarafından karşılandığı, vatandaşlık başvurusu yapan ve TC vatandaşı olanların sayısı, maaş alanlar varsa sayısı ve miktarı gibi konularda bilgi edinme kanunu çerçevesinde bilgi istedik. Ancak sadece mülteci sayıları ile ilgili bilgiler verildi. Biz şeffaf devletten, vatandaşlarımızın her konuda bilgi sahibi olduğu bir ülkeden yanayız.  Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

 Haber okunma sayısı: 228

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-halkimiza-minnettariz-

Halkımıza minnettarız

22 Temmuz 2018 Pazar 20:00
-tum-kesimleri-dinleyecegiz

Tüm kesimleri dinleyeceğiz

20 Temmuz 2018 Cuma 20:56
destek-sozu-aldilar

Destek sözü aldılar

19 Temmuz 2018 Perşembe 21:00
-15-temmuz-darbelerin-en-sinsidir

15 Temmuz darbelerin en sinsidir

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:50
-yurdunuseven-hemserilerini-ziyaret-edecek

Yurdunuseven, hemşerilerini ziyaret edecek

18 Temmuz 2018 Çarşamba 20:11