Berat Kandili

08 Nisan 2020 Çarşamba

Milletin derdini unutur kendi derdimize düşersek kaybederiz

milletin-derdini-unutur-kendi-derdimize-dusersek-kaybederiz-

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Biz millete sırtımızı dönersek ancak o zaman kaybederiz. Ancak kırgınlıklar, küskünlükler olursa kaybederiz. Milletin derdini unutur kendi derdimize düşersek ancak o zaman kaybederiz” dedi.
14 Şubat 2020 Cuma 20:42

Bir dizi ziyaret için ilimize gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İmaret Camiinde kıldığı Cuma namazı sonrası AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları yönetimi katıldı.

“YARGIDAKİ İYİLEŞTİRMELER MEMNUNİYETLE KARŞILANIYOR”

Ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen,“Afyonkarahisar’da sizi ağırlamaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduk. Arabuluculuk gibi yargıdaki birçok konunun iyileştirilmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Bu iyileştirmeler vatandaşın lehine olması dolayısıyla halkımız da bu konuda memnuniyetini dile getiriyor” dedi.

“İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDİYORUZ”Sezen, “Afyonkarahisar olarak 18 ilçe ve 41 belde de kongre sürecimiz başladı. Nasip olursa Mart sonuna doğru tüm ilçe kongrelerimizi tamamlayarak Sayın Cumhurbaşkanımızın takvimine göre il kongremizi de yapacağız. İnandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. İlimize teşrifinizden dolayı şahsınıza çok teşekkür ediyoruz. Yolunuz ve partimizin yolu açık olsun inşallah” diye konuştu.

“AFYON HER DAİM CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA YER ALDI”

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar’ı kuruluşun ve Milli Mücadelenin karargâhı olarak nitelendirdi. Gül, “Afyonkarahisar’da olmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Afyonkarahisar programı kapsamında Adliye ve diğer hizmetlerle ilgili hükümetin şehirle ilgili tüm yatırımlarıyla özellikle adliye ile ilgili çalışmaları yerinde görme imkânım oldu. Sıcak ilgileri ve ev sahiplikleri nedeniyle tüm Afyonlu hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Belediye seçimlerinde ve genel seçimlerde Afyonkarahisar her zaman Cumhurbaşkanımızın AK Parti’nin yanında yer alıp güçlü bir destek vermiştir. Bizlerde bu desteğe layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ AFYON İÇİN TALİMATLAR VERİYOR”

Gül açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız Afyon’da her zaman hizmetlerin devamı için talimatlar vermiştir. Çok değerli Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Afyon Milletvekilimiz Veysel Eroğlu hükümetlerde yer aldığı dönemlerde ve şimdi de tüm Türkiye’ye olduğu gibi Afyon’a da yatırımlarını ve hizmetlerini sürdürmüştür. Bu nedenle Sayın Bakanımıza da kabinede ki hizmetleri için, partimize, hükümetimize, ülkemize katkıları için ayrıca teşekkür ediyorum. Çok değerli Afyon Milletvekili arkadaşlarımızla da sürekli beraberiz. Afyon’un ne meselesi varsa milletvekili arkadaşlarımız yanında olmaya devam ediyorlar” dedi.

“EN GÜÇLÜ SES HEP AK PARTİ’DEN ÇIKTI”

31 Mart Mahalli İdareler seçimine de değinen Bakan Gül şöyle konuştu: “Afyonkarahisar halkı AK Parti adayı Mehmet Zeybek’e çok güçlü bir destek verdi. İnşallah Afyonkarahisar Belediye Başkanımız da bu hizmetleri, devir aldığı bayrağı bu yarışta daha ileriye taşıyacaktır. Milletimize mahcup olmadan çalışmalarımızı sürdürmemiz lazımdır. AK Partinin en büyük gücü milletin desteğidir. Milletin duasıdır ve AK Parti de aldığı bu gücü milletin yanında durarak hep göstermiştir.

Milletin karşısında ki vesayetçilere karşı en güçlü ses hep AK Partiden çıkmıştır. Milletin ekmeğine, milletin özgürlüğüne uzanmak isteyen tüm ellere ve emellere karşı AK Parti bu konuda milletin yanında yer alarak bu konuda milletin iradesini korumak için uğraşmaktadır. AK Parti milletin ekmeğini korumak için hep milletin yanında siyaset yapmıştır. Biz millete sırtımızı dönersek ancak o zaman kaybederiz. Ancak kırgınlıklar, küskünlükler olursa kaybederiz. Milletin derdini unutur kendi derdimize düşersek ancak o zaman kaybederiz.”

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ MİLLETİMİZİN DUASIDIR”

Bakan Gül kongre sürecine de değindi; “Özellikle biz AK Parti olarak kongre sürecindeyiz. Kırgınlık, dargınlık olmadan memlekete hizmet etmek için bunları bir fırsata dönüştürmeyi inşallah yine başaracağız. AK Parti inşallah daha da güçlenerek yoluna devam edecek. Bu tabelayı asan Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde milletle beraber inşallah Türkiye’nin 2023 hedeflerinde en iyi adımlarla ilerleyeceğiz. Burada en büyük gücümüz milletimizin duası, teşkilatımızın da gayretleridir. Tüm teşkilatımıza kongre sürecinde başarılar diliyorum.”

“AFYON’A DAHA İYİ NASIL HİZMET EDECEĞİZ ÜZERİNEDİR”

Bakan Gül son olarak “Başka partiler kongrelerde ‘Ben ne olacağım’ meselesine girer. Bizim kongrelerimiz Afyon’a daha iyi nasıl hizmet edeceğiz? Afyon daha iyi şekilde nerede nasıl yer alacak üzerinedir. Türkiye daha iyi nasıl büyüyüp daha iyi yere nasıl gelecek meselemiz budur. Meselemiz Türkiye’dir, meselemiz mazlumların yanında olmaktır. Meselemiz Türkiye’de 82 milyonun birliği beraberliği kardeşliğidir. Sofrasında ki ekmeği büyütmektir. Özgürlüğü arttırıp bunları daha da güçlü hale getirmektir. Biz polemiklere girmeden ülkemizi büyütmenin derdiyle yolumuza devam edeceğiz. AK Parti ailemizle ziyaretimizle bir arada olduk. Tüm teşkilat mensuplarımıza başarılar diliyor tüm Afyonlu hemşehrilerimize AK Partiye verdikleri destek için, Cumhurbaşkanımıza verdikleri destek için bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.   


Haber okunma sayısı: 116

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER