CACTUS YENİ

22 Eylül 2019 Pazar

Milletvekili Özkaya’dan Sultandağı’na müjde

milletvekili-ozkayadan-sultandagina-mujde

Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, hafta sonu gitmiş olduğu İstanbul’dan Afyonkarahisar’a dönerek çalışmalarını sürdürdü.
28 Mayıs 2019 Salı 00:10

İSTANBUL’DAKİ AFYONKARAHİSARLILAR İFTARDA BULUŞTU

Milletvekili Av. Ali Özkaya, İstanbul Altın Rafinerisi sahibi hayırsever iş adamı Özcan Halaç ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen Afyonkarahisarlılar’ın buluştuğu iftar programına katılarak, yenilenecek seçimler öncesi hemşerileri ile bir araya geldi. Ak Parti döneminde İstanbul ve Afyonkarahisar’da ki gelişmelere dikkat çeken Özkaya, İstanbul’da yaşayan 60.000 Afyonkarahisarlı hemşerimizin 23 Haziran’da Binali Beye gereken desteği vereceğine inancım tamdır, dedi.

İftar sonrası Afyonkarahisar’a dönüş yolunda Vali Mustafa Tutulmaz ve Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Gebze Darıca Afyonlular Derneğini ziyaret etti.

SULTANDAĞI’NDA SU SORUNU KALMAYACAKMilletvekili Ali Özkaya, çalışmalarına bu dönem Ak Belediyecilikle tanışan Sultandağı’nda devam etti. Sultandağı merkezde yer alan Yenimahalle ve Çavuş mahallelerinde yılın belli dönemlerinde akmayan çeşme sularına çözüm bulmak için gerekli çalışmaların başlatıldığını belirten Özkaya, kadınlarımız başta olmak üzere su sorunu yaşayan bütün hemşerilerimizin sürekli olarak su içeceği müjdesini verdi.

Su sıkıntılarının ilk etapta en aza indirgenmesi amacı ile ilçemize kazandırılan 150 tonluk mobil depoyu da inceleyen Özkaya, en kısa sürede DSİ tarafından 1500 tonluk kalıcı deponun yapılacağını ve İller Bankası Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri (SUKAP) kapsamında alt yapı sistemlerinin kurulacağını bu hizmetlerle birlikte Sultandağı'nda su sorunu kalmayacağını ifade etti.

SPOR TESİSLERİ YENİLENEREK

HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEK

Belediye başkanı Mehmet Aldırmaz, İl genel Meclisi Üyesi Doğan Kayış, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Genç ile birlikte Sultandağı’nda yapılması planlanan projeleri yerinde incelemeye devam eden Milletvekili Özkaya, ilçede bulunan halı sahanın öncelikle yeniden yapılması için girişimlerde bulunulacağını mümkün olmaması halinde en güzel şekilde yenilenerek vatandaşların hizmetine açılacağını belirtti. Kapalı spor salonunu da gezen Milletvekili, eksiklerin tamamlanarak projelerin ve tesislerin bir an önce hayata geçirilerek hizmete açılması için her türlü desteği verdiklerini ifade etti. 

HEMŞERİLERİMİZE YAKIŞIR HALE GETİRİLECEK

Sultandağı sanayi sitesi ve bölgede bulunan hal dükkanlarını gezerek esnafla bir araya gelen Özkaya, dünyaya en güzel kirazların ihracatının yapıldığı hal dükkanlarının harabe hale geldiğini, esnafımıza yakışır meyve alım satım merkezinin ve sanayi dükkanlarının yeniden yapılarak hizmete açılacağını ifade etti.

BÖLGEYE KATKI SAĞLAYACAK

Eber Gölü Koca Oğuz mevkiinde yürüyüş yaparak kayıkla gölde de kısa bir gezinti yapan Özkaya, Eber Gölü’nün adeta bir cennet köşesi olduğunu turizmin canlandırılması halinde bölgenin ve Sultandağı’nın hak ettiği değeri göreceğine inandığını belirtti.

Sonrasında Çınar Altı Anıt Parkında vatandaşlarla sohbet eden Özkaya, inşaatı devam eden ihracata yönelik palet tesislerini gezerek bilgi aldı.
 

  Haber okunma sayısı: 161

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yagma-edilmesine-seyirci-mi-kalacagiz

Yağma edilmesine seyirci mi kalacağız?

18 Eylül 2019 Çarşamba 23:53
ulkem-partisi-afyonda-teskilatlaniyor

Ülkem Partisi Afyon’da teşkilatlanıyor

18 Eylül 2019 Çarşamba 23:35
bizim-safimiz-belli

Bizim safımız belli

18 Eylül 2019 Çarşamba 23:25
feto-davalarini-yakindan-takip-ediyor

FETÖ davalarını yakından takip ediyor

18 Eylül 2019 Çarşamba 23:13
kamp-merkezi-projesi-hayata-geciyor

Kamp Merkezi Projesi hayata geçiyor

18 Eylül 2019 Çarşamba 23:07

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR