CACTUS

26 Haziran 2019 Çarşamba

Minik Muhammet’in dramına çare

minik-muhammetin-dramina-care

Minik Muhammet Basri Efe Akçeşme’nin yaşadığı ilaç sorununu konusunda AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, harekete geçti.
09 Ocak 2019 Çarşamba 18:08

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, yurtdışından ilacı gelmediği için 10 gündür ilaçlarını kullanamayan 8 aylık Muhammet Basri Efe Akçeşme’nin durumu konusunda Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşerek süreci hızlandırdı.

Anne karnında kaptığı enfeksiyon nedeni ile gözlerinde kataraktla doğan ve geçirdiği ameliyat sonrası görmeye başlayan 8 aylık Muhammet Basri Efe Akçeşme’nin yaşadığı ilaç sorununu konusunda minik Muhammet’in babası Hasan Akçeşme’den bilgi alan milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven harekete geçerek konuyu Sağlık Bakanlığına aktardı.

Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, minik Muhammet’in ilacının bir an önce yurt dışından getirttirmek için çalışma başlattıklarını ifade etti.

Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven,“Minik Muhammet’in sağlığına kavuşması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Sağlık Bakanlığı ile bizzat görüşerek ilacın bir an önce yurt dışından getirilmesi gerektiğini belirttik. Kasım ayından itibaren bir sıkıntı olduğunu bakanlık yetkilileri iletti. Fakat kısa sürede çözerek ilacı getireceklerini ifade ettiler. Konunun yakından takipçisiyiz. Danışmanlarımı bu konuda özellikle görevlendirdim” diye konuştu. Haber okunma sayısı: 115

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER