CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Nasıl bir aklın eseri?

nasil-bir-aklin-eseri

CHP İl Başkanı Nevzat Ercan’a cevap veren eski il başkanı Kemal Demirkırkan, “Konfobulasyonlar, yalan ve iftiralarla dolu olan bu yakışıksız konuşmanın nasıl bir aklın eseri olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum” dedi.
18 Nisan 2019 Perşembe 22:25

Geçtiğimiz günlerde CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, düzenlediği basın toplantısı ile eski il başkanları Kemal Demirkırkan ve Savaş Erdoğan hakkında ciddi ithamlarda bulunmuş, parti aleyhine çalıştıklarını iddia etmişti. Bu durum ise, “seçimin ardından parti içi hesaplaşma başladı” yorumlarına neden olmuştu. Bugün yazılı basın açıklaması yapan CHP eski İl Başkanı Kemal Demirkırkan da sert konuştu.

Demirkırkan, “Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Nevzat Ercan'ın şahsımı ve bazı parti üyelerini hedef alan basın açıklamasını büyük bir üzüntü içinde takip ettim. Partimizin ülke çapında çok büyük başarılara imza attığı bir dönemde, aile içi meseleleri kamuoyu önünde uluorta paylaşmasını etik bulmadığımı ve bu davranışın yoldaşlık kültürüyle bağdaşmadığını öncelikle belirtmek isterim. Bir hekim olarak hemen tamamı konfobulasyonlar, yalan ve iftiralarla dolu olan bu yakışıksız konuşmanın nasıl bir aklın eseri olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. “Çamur at, izi kalsın” türünden yapılan açıklamaların toplum içerisinde hem partimizi hem de üyelerimizin saygınlığını etkilediği çok açıktır” dedi.  

HUKUKİ HAKLARIMI KULLANACAĞIM

Kemal Demirkırkan şunları söyledi: “Bu nedenle, CHP İl Başkanı'nı söz konusu iddiaların, yaşadığımız seçim sürecinin değerlendirilerek il, ilçe ve partimizin performansının masaya yatırılması amacıyla ivedi olarak İlçe ve İl Danışma Kurullarını toplantıya çağırmaya davet ediyorum. Danışma Kurullarımızın toplantıya çağrılmaması halinde ortaya atılan asılsız iddialar hakkında kamuoyu önünde cevap hakkımı kullanacağımı, şahsıma yönelik olarak yapılan ağır ithamlarla ilgili olarak hukuki haklarımı kullanacağımı bildirir, parti içi işlerimizle kamuoyunu meşgul ettiğimiz için tüm Afyonkarahisar'lılardan özür dilerim.” CHP İl Başkanı Nevzat Ercan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamanın linki aşağıdadır:  

http://www.afyonmansethaber.com/haber/siyaset/secim-bitti-ic-hesaplasma-basladi/23685.htmlHaber okunma sayısı: 157

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

alismayacagiz-susmayacagiz

Alışmayacağız, susmayacağız!

25 Ağustos 2019 Pazar 18:49
uyumlu-calisacagiz

Uyumlu çalışacağız

23 Ağustos 2019 Cuma 22:06
belediye-baskanlari-uyumu-yakaladi-

Belediye Başkanları uyumu yakaladı

23 Ağustos 2019 Cuma 21:54