Berat Kandili

08 Nisan 2020 Çarşamba

Onuruyla istifa etmeli

onuruyla-istifa-etmeli

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Türkiye ve KKTC hükümetleri ile uyum ve birlikteliği sağlayamayan Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Kıbrıs Türk Halkının davasına daha fazla zarar vermeden yapabileceği en hayırlı hizmet, onuru ile istifa etmesidir” dedi.
11 Şubat 2020 Salı 19:44

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor.

Parti binasında düzenlenen toplantıya Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna’nın yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Mustafa Dağhan, Yaşar Karatepe, Hasan Bülbül ve Gençlik Kolları Başkanı Sami Gökmen katıldı. İl Başkanı Suna, ülke ve yerel gündemi değerlendirerek; “Millet olarak 2. Viyana Kuşatması ile sonuçlanan seferimizden tam üç asır sonra ilk defa toprak kazandığımız “Kıbrıs Barış Harekâtı’dır” dedi.

Suna şunları söyledi: “Suriye’nin İdlib bölgesinde 5 askerimiz şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar, şehitlerimizin yakınlarına sabr-ı cemiller dileriz.

Türkiye var oldukça, KKTC de var olacaktır. Millet olarak 2. Viyana Kuşatması ile sonuçlanan seferimizden tam üç asır sonra ilk defa toprak kazandığımız “Kıbrıs Barış Harekâtı’dır.

20 Temmuz 1878, Kıbrıs’ta Osmanlı bayrağının indirilerek yerine İngiliz bayrağının göndere asıldığı tarihtir. Bu olaydan yaklaşık bir asır sonra,  20 Temmuz 1974’te ise Kıbrıs Barış Harekâtı yapıldı ve Türk bayrağı yeniden Kıbrıs’ta dalgalanmaya başladı.

Şanlı Kıbrıs zaferimiz tarihi gerçeklerin de açıkça gösterdiği gibi; ABD ve Avrupa Devletleri başta olmak üzere dış güçlerin bütün tehdit ve engellemelerine rağmen Milli Görüş Lideri ve dönemin Başbakan Yardımcısı Merhum Erbakan Hocamız’ın cesareti, kararlılığı ve TBMM kürsüsünde ifade ettiği “Bana ne Amerika’dan” sözünün fiilen uygulanması ve Mehmetçiğimizin benzersiz kahramanlığı ve fedakarlığı sonucunda kazanılmıştır.

Kıbrıs Zaferi milletimize ve tüm İslam Alemi’ne yüzyıllar sonra yeniden özgüven kazandırmış çok büyük mana içeren tarihi bir olaydır.  Millet olarak gerçekten inanır ve istersek, Cenabı Allah’ın da yardımıyla tüm zorluklara rağmen küresel güçlerin planlarını bozabileceğimizi, zulmü fiilen ortadan kaldırmaya muktedir olabileceğimizi ispatlayan bir destandır.

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı ile adada yaşanan katliamlar sona ermiş, bugüne kadar bir tane Kıbrıs’lı Türk kardeşimizin burnu dahi kanamamıştır. Bugün Kıbrıs Türkleri, egemen bir toplum olarak, kendi ay yıldızlı bayrağını özgürce dalgalandırmakta, kendi limanlarını, kendi hava alanını özgürce kullanabilmektedir.

Geçmişteki acı tecrübeleri yeniden yaşamamak için bugün Kıbrıs’ta yapılması gereken; masa başında tavizler vermek ve AB normları temelinde Rumlarla birleşmek değil, adada Türklerin 1974’te Kıbrıs Barış Harekâtı’yla yeniden elde ettikleri haklarının aynen korunmasıdır. Bunun için de; KKTC’nin bağımsız ve ayrı bir devlet olarak varlığını devam ettirmesi, adada şehit kanıyla alınmış bir karış topraktan dahi asla vazgeçilmemesi ve adadaki Türk askeri varlığının eksilmeden devam etmesi şarttır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın açıklaması asla kabul edilemez.

Kıbrıs Türk tarihini görmezden gelen ve Rum tezleriyle örtüşen politikalar ile KKTC Cumhurbaşkanlığı makamında Kıbrıs Türk Halkının haklı davasına hizmet edilemeyeceği bilinmelidir.

Türkiye ve KKTC hükümetleri ile uyum ve birlikteliği sağlayamayan Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Kıbrıs Türk Halkının davasına daha fazla zarar vermeden yapabileceği en hayırlı hizmet, onuru ile istifa etmesidir.

 KKTC’nin başta Türk devletleri ve tüm İslam ülkeleri tarafından resmi olarak tanınması için gerekli adımların atılması, KKTC’nin kendi kendine yetebilmesi için adada maddi kalkınma hamlelerinin acilen başlatılması gereklidir.

Milletimizin önümüzdeki dönemde de aynı inanç, cesaret ve kararlılıkla başta İslam Alemi olmak üzere yeryüzündeki tüm zulümlerin, haksızlıkların ve sömürünün fiilen ortadan kaldırılmasına vesile olmasını diliyor, bu vesile ile “Başbakan Vekili” sıfatıyla Kıbrıs Barış Harekâtı’nın emrini veren Merhum Erbakan Hocamızı, harekat esnasında şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi, Kıbrıs’lı mücahitleri rahmetle anıyoruz, 

Cenabı Allah’tan makamlarının ali olmasını niyaz ediyoruz, hayatta olan gazilerimize de hayırlı uzun ömürler diliyoruz.

Türkiye var oldukça, KKTC de var olacaktır.” 


Haber okunma sayısı: 182

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER