Triovista, İstek

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Özkaya ve Yurdunuseven haftasonunu yoğun geçirdi

ozkaya-ve-yurdunuseven-haftasonunu-yogun-gecirdi

Ak Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven hafta sonunu yoğun geçirdi.
06 Temmuz 2020 Pazartesi 20:37

Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven hafta sonunda ilimizdeki programlara katılarak devamında belde ve belediyeleri ziyaret etti.

SULTANDAĞI’NDA FOTO SAFARİ HEYECANI

Pazar günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen foto safari programına katılmak için yola çıkan Milletvekilleri öncelikle Sultandağı Kervansarayında ilçe yöneticileri ile bir araya geldi. Ali Özkaya burada yaptığı konuşmasında düzenlenen foto safarinin, restorasyon sonrasında Sultandağlı hemşerilerimize kazandırılan Kervansarayın tanıtımı açısından bir fırsat olduğunu söyledi.

Sonrasında kiraz bahçelerinde fotoğrafçılarla bir araya gelen Milletvekilleri farklı bölgelerden ilimize gelen fotoğraf tutkunları ile sohbet etti. Kiraz bahçeleri hakkında Tarım İl Müdürü İbrahim Acar dan bilgi alan Milletvekilleri proje geliştirilmesi halinde Tarım ve Orman Bakanlığından yardım alınması için gereken desteğin verileceğini söylediler.SULTANDAĞI BELEDİYESİNDE HİZMETLER SON SÜRAT

Milletvekilleri ilçe merkezinde Ak Parti ilçe başkanı Mustafa GENÇ ve ilçe yöneticileriyle birlikte Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet ALDIRMAZ’ı makamında ziyaret etti. Ali ÖZKAYA ziyarette, “Sultandağı belediyesini teslim aldığımızda çalışan düzgün bir aracı dahi kalmamıştı. Elhamdülillah bugün belediyemize araçlar kazandırılmış bunları koyabilmek için 10 kapasiteli büyük araç garajı dahi yapılmıştır. Su sorununu çözmek için 500 tonluk su deposu yapılmış yıllardır sorun haline gelen alt yapı için ihale aşaması sonuç bölümüne gelmiştir. Ak Partinin belediye seçimlerini genç başkan, başarılı başkan Mehmet Aldırmaz ile kazanması sonucunda da hizmetler gözle görünür olmuştur.” dedi.

KİRAZ İHRACATINDA ÇÖZÜM GELİŞTİRİYORUZ

Sultandağı Kırca köyü halini ziyaret ederek kirazlarının ihracatında yaşanan sorunlara açıklık getiren Milletvekili Ali Özkaya “ Sultandağı ve Çay ilçelerimizde kiraz üreticilerimiz çok büyük ve dünyanın en güzel kirazlarını üretiyorlar ancak son dönemlerde ihracat firmalarından kaynaklı olarak fiyatlar düşüyor. Bende bununla ilgili olarak Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih METİN Beyle görüşerek konuyu kendilerine ilettim. Değişik ülkelere ihracat yapılması ile ilgili çözümler arıyoruz. İnşaallah en kısa sürede sonuç alacağız. Hemşerilerimize hayırlı bol kazançlar diliyorum” dedi.

BELEDİYE ZİYARETLERİ ÇAY BELEDİYESİ İLE DEVAM EDİYOR

Sonrasında Ak Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve Çay Belediye Başkanı Hüseyin ATLI ile Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine gelen Av. Kadir Çetin ve yeni yönetimine başarılar dilemek için Ak Parti Çay ilçe başkanlığını ziyaret eden Milletvekili Özkaya  “Çay ilçemizde önceki başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum. Çayda bayrak yarışını devralan yani başkan Kadir Bey ve yönetimine de başarılar diliyorum” dedi.

Devamında Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlıdan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Özkaya  “Yoğun çalışmalar sonucu Çayda büyük bir oy farkıyla belediyeyi kazanan Başkanımız geride bıraktığımız süreçte başarılı bir yönetim sergilemiştir. Bizlerde önümüzdeki süreçte kendisine gereken her türlü desteği vereceğiz. Bugün çayda yapılması planlanan gençlik ofisi, millet kıraathanesi ve millet bahçesi için tespit edilen yerlerde incelemelerde bulunduk. İnşaallah buraları daha güzel şekillerde halkımızın hizmetine kazandıracağız” dedi. 
Haber okunma sayısı: 745

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER