KOLAYLI YENİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi

PTT vatan evlatlarından neden ücret alıyor?

ptt-vatan-evlatlarindan-neden-ucret-aliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verdiği soru önergesinde, askerlerin PTT’deki işlemlerinden ücret alınmaması gerektiğini ifade etti.
04 Ağustos 2017 Cuma 22:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi sundu.

PTT HİZMETLERİNDEN ÜCRETSİZ YARARLANMALILAR

Askerlerin PTT hizmetlerinden ücretsiz yararlanması gerektiğini belirten Köksal, “Ülkemizin dört bir yanında Vatani görevini yapmak Cumhuriyetimizi korumak için canını dişine takarak mücadele eden Mehmetçiklerimizle aile bireyleri zaman zaman telefon, Posta vb. yollarla iletişim kurmakta onların ihtiyaçlarını da kargo yoluyla göndermektedir. Vatani görevini yapmakta olan erlerimizin ailelerinin bir kısmının maddi zorluklar içinde olması nedeniyle askerde olan çocuklarının ihtiyaçlarını zar zor karşılayabildiği bazen de karşılayamadığını görüyoruz. Askerlerimizin ailelerine kışladan gönderdiği mektuplar dışındaki PTT gönderilerine ücret ödediğini biliyoruz” dedi.

BU YÖNDE BİR ÇALIŞMA VAR MI?

Köksal, şu soruları yöneltti: “Vatani görevini yapmakta olan erlerimizin ve ailelerinin yaşadığı maddi zorluklarda göz önüne alınarak askerlerimizin anne-baba-eş ve kardeşlerine göndereceği kargo giderlerinden ve yine asker ana babalarının eşlerinin ve kardeşlerinin askerlere göndereceği mektup ve kargo gönderilerinden Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından herhangi bir ücret alınmaması gerekmez mi? Bu yönde bir çalışmanız var mı?  Varsa ne zaman uygulamaya konulacak? Yoksa bu vatan için canını vermekten çekinmeyen Mehmetçiğimiz için böyle bir uygulama getirmeyi niye düşünmüyorsunuz?” Haber okunma sayısı: 154

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-halkimiza-minnettariz-

Halkımıza minnettarız

22 Temmuz 2018 Pazar 20:00
-tum-kesimleri-dinleyecegiz

Tüm kesimleri dinleyeceğiz

20 Temmuz 2018 Cuma 20:56
destek-sozu-aldilar

Destek sözü aldılar

19 Temmuz 2018 Perşembe 21:00
-15-temmuz-darbelerin-en-sinsidir

15 Temmuz darbelerin en sinsidir

19 Temmuz 2018 Perşembe 20:50
-yurdunuseven-hemserilerini-ziyaret-edecek

Yurdunuseven, hemşerilerini ziyaret edecek

18 Temmuz 2018 Çarşamba 20:11