CACTUS YENİ

21 Ağustos 2019 Çarşamba

moto

Taytak, Eber Gölü’nde incelemelerde bulundu

taytak-eber-golunde-incelemelerde-bulundu

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Eber Gölü’nde yaşanan sorunları ve yöre halkının taleplerini dinlemek amacıyla bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Daha önce 3 kez Eber Gölü’nde yaşanan sorunları TBMM gündemine getiren Taytak, konunun takipçisi olacağını tekrar vurguladı.
19 Mart 2019 Salı 20:17

Seçim çalışmaları sırasında Afyonkarahisarlı vatandaşların sorun ve talaplerini dinleyen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Eber Gölü’ne giderek incelemelerde bulundu.  Taytak’a MHP Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi’de eşlik etti. Daha önce 3 kez Eber Gölü’nde yaşanan sorunları TBMM gündemine getiren Taytak, konunun takipçisi olacağını tekrar vurguladı.  Eber gölünde bulunan yöre halkıyla sohbet eden ve sıkıntılarını dinleyen Taytak, kayık ile Eber Gölü’nde incelemelerde bulundu.

Taytak, “Afyonkarahisar ilimiz Bolvadin ilçesi sınırları içerisinde bulunan Eber Gölümüz, Eber Kasabamızın sınırları içerisinde Türkiye’nin 12. büyük gölü ve ülkenin en büyük 11’inci tatlı su kaynağıdır. Göl, endemik türler ve göçmen kuşların yuvalama alanı olmasından dolayısıyla da özeldir. Yapılan barajlar ve sondajlar gölümüzü kurutmuştur, aşırı su kullanımı, kendisini besleyen su kaynaklarının kesilmesi, yapılan barajlar ve sondajların etkisiyle tamamen kurumuş. Gölden geriye kırık sandallar kalmıştır, vatandaşımız mağdur durumdadır, gölden elde edilen kamışlar yalıtım malzemesi olarak yurt dışına ihraç edilirken, köy halkı balıkçılık yaparak da ekonomisine katkı sağlıyordu. Gölümüzün eski haline getirilmesi ve su seviyesin artırılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Buranın fotoğraf ve doğa severlerin gelebileceği ve av sporlarının yapılabileceği yer olması için gerekli çalışmaları yapacağız” dedi. Haber okunma sayısı: 111

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyonun-sorunlu-yollarini-hallediyor

Afyon’un sorunlu yollarını hallediyor

20 Ağustos 2019 Salı 21:34
engelli-vatandaslar-icin-kanun-teklifi

Engelli vatandaşlar için kanun teklifi

20 Ağustos 2019 Salı 21:25
uzun-carsi-trafige-kapatilsin

Uzun Çarşı trafiğe kapatılsın

18 Ağustos 2019 Pazar 20:07
ak-genclerden-18-yas-gunu-surprizi

AK Gençlerden 18. yaş günü sürprizi

15 Ağustos 2019 Perşembe 20:57
ak-parti-bayramlasti

AK Parti bayramlaştı

14 Ağustos 2019 Çarşamba 22:22